Günün Özeti

22 Şubat gün özeti

1 hafta önce

özetşubat

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Berat Albayrak üzerinden beni ve ailemi hedef alıyorlar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Hazine ve Maliye Bakanı, damadı Berat Albayrak hakkında aylar sonra ilk defa konuştu.

 

İYİ Parti Edirne İl Başkanı, 'süs gibi' Türk bayrağı çizimine tepki gösterdi

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Takımlar Kamp binasının duvarında yer alan Türk Bayrağı çizimine İYİ Parti Edirne İl Teşkilatı'ndan tepki geldi. İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir, “Kanuna aykırı bir çizim. Acilen düzeltilmelidir” dedi.

 

TİHEK Başkanı Arslan: İslam dünyasında AİHM gibi mahkemeye ihtiyaç var

Adalet Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'ndan 'İslam dünyasının kendi içerisinde bir insah hakları mahkemesi' kurması gerektiği çıkışı geldi.

 

Koca'ya öfke: "Hiç kimsenin bu iki yüzlülüğünüzü unutmaması için yaşayacağım"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal mesafe kurallarının yok sayıldığı cenazeden fotoğrafı, salgında hayatını kaybedenlerin yakınlarından büyük tepki aldı.

 

Erdoğan koltuğu kime devredecek? "Kendisiyle otorite yarışına girmeye çalışmayacak bir isim"

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin Mart ayında gerçekleşecek büyük kongresinde genel başkanlık koltuğunu devredeceği iddia edilen isimlerle ilgili konuşulan senaryoları yazdı.

 

AKP İstanbul il başkan adayı açıklandı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul il başkan adayı olarak Osman Nuri Kabaktepe'yi belirlediği açıklandı.

 

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı'ndan ek gösterge isyanı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, 2018 seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imamlara 3600 ek gösterge vaadini hatırlatarak hükümete çağrı yaptı. Ünal, "3600 ek gösterge ile ilgili Kanun teklifinin bir an önce gündeme alınmasını ve yasalaşmasını talep etmekteyiz" dedi.

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok. Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıkladığı Gara'ya giden HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ve hakların fezleke düzenlenen 9 HDP’li vekil ile ilgili açıklamada bulundu.

 

CHP'li Başarır Meclis'e taşıdı: 'Cengiz, Limak, Kolin'e müjde, esnafa gelince güle güle'

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa konsorsiyumunun şirketi İGA’nın kira ödemelerinin ertelenmesini hatırlatarak, iktidara seslendi: “Yandaş şirketler söz konusu olunca müjde, esnafa gelince güle güle anlayışı terk edilmelidir”

 

İstanbul'da bir erkek boşanma aşamasındaki eşini dambılla katletti

İstanbul Pendik'te bulunan bir sitede, iddiaya göre bir kişi boşanma aşamasında olduğu eşinin kafasına dambıl ile vurarak öldürdü.

 

BM konvoyuna saldırı: İtalya büyükelçi yaşamını yitirdi

İtalya Dışişleri Bakanlığı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde BM konvoyuna düzenlenen saldırıda büyükelçileri Luca Attanasio ile bir İtalyan askerin öldüğünü açıkladı.

 İlgili konular

martözet

5 Mart gün özeti

1 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku

5 Mart 2021 gündem

1 gün önce

4 Mart gün özeti

2 gün önce

4 Mart 2021 gündem

2 gün önce

martözet

3 Mart gün özeti

3 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku