Son Dakika

Para toplayan kişi ortadan kayboldu

4 yıl önce

Para toplayan kişi ortadan kayboldu


İstanbul Sultangazi ve çevresinden 30 kişi,Çiftlik Banbenzeri bir yöntemle dolandırıldı. 'Kaşar ticareti yapacağız' deyip, kendilerinden para topladıktan sonra ortadan kaybolan bir kişi tarafından binlerce lira dolandırıldıklarını iddia eden mağdurlar " Çiftlik Bank ile dalga geçerken bizim başımıza geldi" ifadelerini kullandı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

    Sultangazi'de 30 kişi, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde cumhuriyet savcılığına başvurup, "Kaşar ticareti yapacağız" diyerek para toplayan Ü.Ö.(28)'nün, kendilerini binlerce lira dolandırdığını iddia etti. Savcılığa verilen ifadelerdeki iddialara göre, özel bir gıda şirketinde çalışan Ü.Ö., “Çalıştığım yerden kaşarı toptan alacağım. Fabrikadan nakit alıp, marketlere vadeli satıp, aradaki parayı paylaşacağız" diyerek tanıdıklarından para topladı. Para topladığı kişilere bir süre geri ödeme de yapan Ü.Ö., güven sağladıktan sonra çok sayıda kişiden yüklü miktarda para toplayıp ortadan kayboldu.  


İlgili konular

ist

İstanbul’daki kademeli mesai çalışmasının ayrıntıları açıkladı

2 yıl önce

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul'daki kademeli mesai çalışmasına ilişkin açıklama yaptı. Yerlikaya, "Resmi ve özel olmak üzere ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz, okul öncesi ana sınıfı öğrencilerimiz, ayrıca özel eğitim okullarımızın da ana sınıfı ve birinci sınıfındaki öğrencilerimiz; 21 Eylül Pazartesi günü sabah 09.00'da ders başı yapacaklar. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08.00 ve 16.30'da, sağlık teşkilatımız saat 08.30 ve 16.30'da; diğer tüm kamu kuruluşlarımız 09.00 ve 16.30'da mesaiye başlayacaklar" dedi....Devamını oku
Seçim öncesi belediye çalışma saatlerinde değişiklik

Seçim öncesi belediye çalışma saatlerinde değişiklik

3 yıl önce

Bakan Murat Kurum, belediyelerde çalışma saatlerinin değişeceğini duyurdu....Devamını oku