Günün Özeti

23 Şubat gün özeti

2 gün önce

özetşubat

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Akşener'den Özlem Zengin'e: "Şu utanmazlığa bakar mısınız"

Meral Akşener, Uşak'ta cezaevinde çıplak arama yapılmadığını iddia eden ve “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez” diyen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e tepki gösterdi. Akşener, "Şu utanmazlığa bakar mısınız, gerçekten ibretlik” dedi.

 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi: Bana hakaret edeceğine çık cevap ver

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gara operasyonunun başarısız sonuçlanarak 13 kişinin öldürülmesi sonrasında Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği 5 soruyu yineleyerek, "Bana hakaret edeceğine çık cevap ver" dedi.

 

Özhaseki ve Şener hakkında suç duyurusu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi Abidin Unay, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Gazeteci Nedim Şener'in HDP'li seçmenlere dönük hakaret ve nefret içeren sözlerine ilişkin suç duyurusunda bulundu.

 

Bahçeli Boğaziçi protestolarını hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “kayyım rektör” protestolarını hedef alarak “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir” dedi.

 

Buldan: Gare’den kaçıyorlar, çünkü suçlular

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Garê’nin kırılma noktası olduğunu ve iktidarın hesap vermekten kaçtığını belirterek, “Garê’den kaçıyorlar çünkü suçlular” dedi.

 

Bülbül: Kaçırılan vatandaşlarımızdan kaçı terör örgütlerinin elinde rehin

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya halen terör örgütlerinin elinde bulunan vatandaş olup olmadığını sordu.

 

Ilgın Şeker Fabrikası’nda üretim durdu

Temeli 1976 yılında atılan ve Türkiye’nin en önemli şeker fabrikaları arasında gösterilen Ilgın Şeker Fabrikası’nda, üretim durdu.

 

HaberTürk yazarı: Bir anda ara seçimi bulabiliriz

HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, "Eğer ki Gergerlioğlu hakkındaki dosya da Berberoğlu’nda olduğu gibi uygulanır ise milletvekilliği düşecek, sayı 16’ya çıkacak.Dokunulmazlığı kaldırılanlar hakkında da ardı sıra mahkumiyet kararları gelir ve milletvekillikleri düşerse bir anda ara seçimi bulabiliriz." görüşünü savundu.

 

Cumhuriyet yazarı: Ankara, elindeki S-400’leri bile çalıştıramaz

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, "Ankara, bırakın ikinci parti S-400 satın alırız yüksekten atmayı, 2.5 milyar dolar saydığı elindeki S-400’leri bile çalıştıramaz. Bunları depoya kaldırma olasılığı çok yüksek." görüşünü savundu.

 

Erdoğan, "Ay'a gidiyoruz" dedi: Garson ve temizlikçi alımı başladı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023’te uzaya gidileceğini açıklamasının ardından Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı’nın yaptığı ilk personel alımı ilanı temizlik görevlisi ve garson oldu.

 

 İlgili konular

cumali önal

Erdoğan’dan “rabia“ seansı

5 dakika önce

Kovid-19’un uğramadığı salonlarda hergün il kongreleri düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün grup toplantısında salondakilere “rabia“ seansı yaptırdı....Devamını oku
özkoç

CHP’li Özkoç, Erdoğan’ın o görüntülerini izletti

19 saat önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte söylediği sözleri hatırlatarak o anların görüntülerini izletti. Özkoç, “Bu acıyı, bu gülüşü, bize yaşattıkları bu olayları asla unutmayacağız. Peşini bırakmayacağız” dedi....Devamını oku