Günün Özeti

24 Kasım gün özeti

10 ay önce

atatürk

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Biden'ın "Demokrasi Zirvesi"ne Erdoğan çağrılmadı

ABD Başkanı Biden'ın 9-10 Aralık 2021 tarihlerinde ev sahipliği yapacağı Demokrasi Zirvesi'ne katılacak ülkeler resmi olarak açıklanırken, Türkiye'nin çağrılmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

Döviz kurlarında hareketlilik

Dün yeni rekor kıran Dolar, güne 12,84 liradan, Euro ise 14,45 liradan başladı.

 

Yeni Şafak yazarı: Anavatanı Anadolu olan buğdayı ithalat etmek ayıp oluyor

Yeni Şafak yazarı Yaşar Süngü, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hububat konusundaki ithalat ve ihracat verilerini paylaşarak “Anavatanı Anadolu olan buğdayı ithalat etmek bize yakışmıyor” diye yazdı.

 

Kayınbaba gelinini tabancayla öldürdü

Van’ın Erciş ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada H.T., gelini N.T.’yi tabancayla vurarak öldürürken, olayın ardından kaçan H.T., yakalanıp tutuklandı.

 

Thodex sonrası şimdi de Hecoin vurgunu: Bir gecede sıfırlandı!

Coin borsasında işlem yapan vatandaşların paraları bu kez de Hecoin’le buhar oldu.

 

Erdoğan'ın başdanışmanından muhalefete: Hepinizin canı cehenneme

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Oktay Saral, muhalefeti "Hepinizin canı cehenneme!" ve "Müptezeller" sözleriyle hedef aldı.

 

Özgür Özel: Sorun faizde değil, bunlara akıl veren vaizde!

Kur atışının devam etmesi ve erken seçim olmaması halinde hayata geçirecekleri planları anlatan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak, "Devamlı ‘sorun faiz’ diyor, bence sorun faiz değil, bunları öneren başımızdaki vaiz. O gidip de ekonominin başına bilgili, gerçek ekonomistler gelmeden bu sorun çözülmeyecek" dedi.

 

CHP "elektrik ve doğalgaz borçları ertelensin" dedi, AKP ve MHP reddetti

CHP’nin elektrik ve doğalgaz borcu nedeniyle hizmet alamayan vatandaşların yeniden hizmet alması, borçlarının 6 ay süreyle faizsiz ertelenmesine yönelik teklifi, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edilmedi.

 

10 uçak ve savaş gemisiyle Karadeniz'de dev tatbikat

Rus haber ajansı Interfax, Rusya’nın Karadeniz’de 10 savaş uçağı ve çok sayıda gemi ile tatbikat düzenlediğini duyurdu.

 

Covid'e karşı 'sakız' geliştirildi

Pensilvanya Üniversitesi’nde üretilen antimikrobiyal sakızın tükürükteki virüsleri sınırlayabileceği ve böylece koronavirüsün yayılmasını engelleyebileceği belirtiliyor.

 

Covid'e karşı 'sakız' geliştirildi

Pensilvanya Üniversitesi’nden araştırmacılar, 'koronavirüsün çoğalmasını durdurabilecek' antimikrobiyal bir sakız üretti.

 

Akşener’den Erdoğan’a: Yetkiyi aldın görevi kötüye kullandın

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türk Lirası’ndaki hızlı değer kaybına işaret ederek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

 

BSH grubundan Mısır'a 30 milyon euroluk yatırım

BSH Ev Aletleri Grubu, inşaatı 2022'de başlayacak ve 2024'te faaliyete geçecek yeni bir fırın fabrikası için 30 milyon Euro üzerinde yatırımda bulunduğunu açıkladı.

 

Borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi

Esenyurt'ta 3 bin 860 haneli, 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı fatura borcu nedeniyle kesildi.

 

Zoom, 2021’de 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti

Zoom Video Communications, Inc. 31 Ekim’de sona eren üçüncü mali çeyrek finansal sonuçlarını bugün açıkladı. Rapora göre, üçüncü çeyrek toplam geliri önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 35 büyüyerek 1 milyar 50 milyon 800 bin dolar oldu.

 

Demirtaş'tan muhalefet liderlerine çağrı

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, muhalefet partilerin liderlerinin ortak bir basın toplantısı ve yedi bölgede ortak miting düzenleyerek hükümeti istifaya davet etmeleri çağrısında bulundu.

 

DİSK'ten sokağa çıkma kararı

DİSK 24 Kasım'da hayat pahalılığına karşı işyerlerinde bildiri okunacağını, 25 Kasım'da ise tüm illerde kitlesel basın açıklamaları yapılacağını duyurdu.

 

Bakan Kasapoğlu TÜGVA'yı savundu: Çamur atmayın

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TÜGVA ve TÜRGEV gibi vakıflarla ilgili eleştiriler üzerine açıklamada bulundu. Kasapoğlu, “Bu medeniyet vakıf medeniyetidir… Yanlış yapan bir vakıf, dernek varsa yargı vardır. Hesabını sorarsınız. 28 Şubat’ın darbe dönemlerinin mantığıyla sivil topluma, vakıflara, derneklere çamur atmayın” dedi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

5 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

5 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku