Sağlık

247 denizci Kovid-19'a yakalandı: Savunma Bakanı özür diledi

2 gün önce

denizci

Dünyayı 'Delta' varyantı korkusu sararken Güney Kore destroyeri koronavirüs salgınıyla sarsıldı.

Donanmaya ait "Munmu the Great" adlı destroyerde görevli 247 askerde koronavirüs tespit edilmesinin ardından Savunma Bakanı Kim Suh Wook özür diledi.

 

Güney Kore Başbakanı Kim Boo-kyum, Doğu Afrika açıklarında korsanlıkla mücadele için görevlendirilen destroyerdeki 301 denizciden 247'sinde Kovid-19 tespit edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Kim, kendisi ülkesine adayan yüzlerce denizcinin sağlığıyla dikkatli bir şekilde ilgilenilemediği için hükümetin oldukça üzgün olduğunu dile getirdi.

 

Savunma Bakanı Suh da yaptığı açıklamada, salgın nedeniyle ağır sorumluluk hissettiğini ve denizciler, aileleri ve halktan içtenlikle özür dilediğini ifade etti. Suh, iki askeri uçakla Güney Kore'ye taşınan askerlerin hastane ve karantina merkezlerinde tedavi edileceğini belirterek benzeri salgınların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınacağını vurguladı.

 

"Munmu the Great" mürettebatına, Güney Kore'de Kovid-19 aşılama kampanyası başlamadan ülkeden ayrıldıkları için aşı yapılmamıştı. Aden Körfezi'nde görevli destroyerde salgının nasıl başladığı henüz tespit edilemedi.

 

180 bin 481 Kovid-19 vakası tespit edilen Güney Kore'de, 2 bin 58 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.İlgili konular

sağlıkbakanı

Sağlık Bakanı Koca: Bugün 750 bin kişi aşı randevusu aldı

1 ay önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 750 bin kişinin Kovid-19 aşısı yaptırmak için randevu aldığını açıkladı....Devamını oku