Günün Özeti

25 Ocak gün özeti

1 yıl önce

Otogar

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Dolarda son durum

Dolar güne 13,44'le başlarken euro ise 15,21 ile alıcısıyla buluştu.

 

Antidepresan kullanımı 2021 yılında arttı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Antidepresan kullanımı 2021 yılında bir önceki yıla göre 5 milyon kutu arttı. Bu durum halk sağlığı açısından endişe verici" dedi.

 

ABD'den Sedef Kabaş ve Sezen Aksu açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ve Sezen Aksu hakkında, ""İfade özgürlüğünün demokrasiyi güçlendirdiğine inanıyoruz" dedi.

 

Atatürk Havalimanı sadece Soylu ve Karaismailoğlu'na açık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu taşıyan uçak Atatürk Havalimanı'na indi.

 

Mahsur kalan araçları 100 liraya ittiler

Kar fırtınasına dün akşam TEM Mahmutbey civarında yakalanan ve ara yolları kullanarak evlerine ulaşmaya çalışan sürücüler de zor anlar yaşadı. O anlarda kimi sürücüler birbirine yardım ederek araçları itti. Bazı Afgan göçmenler ise durumu fırsata çevirdi, sürücülerden 100'er lira itme ücreti alarak yolda kalan araçları ittiler.

 

Mahsur kalan 3 bin 180 kişi otellere yerleştirildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yollarda mahsur kalan 5 bin 57 kişinin tahliye edildiğini, 3 bin 180 kişinin ise otellere, misafirhanelere ve yurtlara yerleştirildiğini duyurdu.

 

Otel fiyatını 300 liradan 100 euroya çektiler!

İstanbul Arnavutköy'de bazı oteller yaşanan kar mağduriyetini fırsata çevirdi. Normalde geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, otel sahiplerinin bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat verdiği öğrenildi. Otel bulamayanlar geceyi camilerde geçirdi.

 

Türkiye - İsrail ilişkilerinde yeni dönem: Ankara'nın büyükelçisi kim oldu?

2010'dan bu yana ikili ilişkilerde gerilimin sürdüğü Türkiye ve İsrail arasında son zamanlarda 'normalleşme' çabaları hız kazandı. İki ülkenin karşılıklı büyükelçi ataması gündeme geldi. Ankara'nın Ufuk Ulutaş ismi üzerinde durduğu ileri sürüldü.

 

Cumhurbaşkanı'na hakaret suç ama Cumhurbaşkanı'nın hakaret etmesi suç değil

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, son zamanlarda gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanına hakaretten dolayı yapılan yargılamalara tepki gösterdi.

 

Çinliler, Türk ortaklarını dolandırıp kayıplara karıştı

Çin'den Adana'ya gelerek mermer ocağı kuran kişiler, Türk ortaklarını dolandırarak kayıplara karıştı. Faizlerle birlikte 10 milyon dolar dolandırılan iş adamı, bütün mal varlığını ve intihar eden evladını kaybederken dolandırıcıların bulunup cezalarını çekmesini istedi.

 

Türkiye yolsuzlukta son 8 yılda 43 sıra geriledi

Uluslararası Şeffaflık Derneği, Yolsuzluk Algı Endeksi 2021'i açıkladı. Buna göre Türkiye, 2021'de 10 sıra gerileyerek 180 ülke içinde 38 puanla 96. sırada yer aldı.

 

ABD'nin 8 bin 500 askeri 'yüksek alarm'da

ABD, Rusya'nın potansiyel Ukrayna işgali nedeniyle 8 bin 500 askeri 'yüksek alarma' geçirdiklerini belirtilirken, bu askerlerin Doğu Avrupa'ya gönderilebileceği ifade edildi.

 

Gergerlioğlu: Ankara Emniyet’te işkence iddiaları var

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında bulunan kişilere yönelik işkence iddialarının geldiğini belirtti.

 

Erdoğan’dan Sedef Kabaş talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP MYK toplantısında cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'a ilişkin olarak talimat verdi.

 

Türkiye'nin en soğuğu eksi 30 dereceyle o il oldu

Sivas'ın Gürün ilçesi gece sıfırın altında 30.9 dereceyle Türkiye'nin en soğuk yeri olarak kayıtlara geçti.

 

Kamu çalışanları yarın da idari izinli

İstanbul'da güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü; malul, engelli ve hamilelerin ise 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılmalarına karar verildi.

 

BOTAŞ: Doğalgazda '3 günlük kesinti' iddiası doğru değil

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), doğalgazda kesinti iddialarına ilişkin olarak açıklamada bulundu.

 

Dünyanın en uzun kelimesi Türkçe’den çıktı

Dünyanın en uzun kelimesinin Türkçe bir kelime olduğu ortaya çıkarken, bu kelime uzunluğuyla bilinen Fransızca ve Almanca kelimelere fark attı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku