Günün Özeti

26 Mart gün özeti

1 yıl önce

köprü

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Ukrayna Çavuşoğlu ve Erdoğan'ı yalanladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "4 başlık üzerinde mutabakat varmış gibi bir durum söz konusu. " sözlerinin ardından Ukraya Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba açıklamada bulundu.

 

Sebze ve meyveye ramazan öncesi yeni zam

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, maliyet artışları nedeniyle sebze ve meyveye zam gelirken, şimdi de ramazan zamlarının geleceğini ifade etti.

 

Martılara karşı “su tabancası” dağıtıldı

İtalya’da Venedik Otelciler Derneği, turistlere zor anlar yaşatan "saldırgan” martıları savuşturmak için çeşitli planlar yaptığını duyurdu. Ancak bazı otelciler, yağmacı kuşlara su püskürtmek için konuklarını su tabancalarıyla donatarak, sorunu kendi elleriyle çözmek için harekete geçti.

 

Z kuşağının tercihi açık ara CHP

ORC Araştırma Z kuşağı olarak tanımlanan 17-25 yaş grubuna yönelik son seçim anketi sonuçlarını paylaştı. Ankete katılanların yüzde 25.6'sı tercihini CHP'den yana kullanırken, yüzde 18.4'lük kesim de İyi Parti yönünde görüş belirtti.

 

Ukrayna’dan sonra şimdi de Balkanlar karıştı

Rusya-Ukrayna savaşı Doğu Avrupa’da tansiyonun hızla tırmanmasına yol açarken bölgede bir başka gerilim de giderek büyüyor. Sırbistan ve Kosova arasında artan gerilim, Türkiye'yi yine iki ülke arasında kalmaya zorlayabilir.

 

5 IŞİD'linin Türkiye'deki malvarlıkları hakkında karar

Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda Rus, Çeçen, Özbek, Tacik ve Dağıstanlı 5 IŞİD'linin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu.

 

TRT World'un "İstanbul'daki Küçük Suriye" videosuna tepkiler çığ gibi

TRT World’un İstanbul'un Fatih ilçesindeki restoranlarla ilgili paylaştığı videoda geçen, “İstanbul'un küçük Suriye'sinde 30 dolar nasıl harcanır?” ifadeleri tepkilere neden oldu.

 

İlk olarak 1995'te açılan Tokat Havalimanı 2022'de Erdoğan ile 3.kez açıldı

Özal döneminde projelendirilerek 1995 yılında açılan ardından yolcu olmadığı için kapatılan ve 2006 yılında Binali Yıldırım tarafından açılan havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden açıldı.

 

Rus ordusunun yeni hedefi Donbas!

Rusya ile Ukrayna arasında bir ayı aşkın bir süredir devam eden savaşta Rus ordusu "tahmin edilen ilerlemeyi" sağlayamadığını ilk kez kabul ederek, hedef değiştirdi.

 

Eski AKP’li isim: Nebati Nisan veya Mayıs’ta yolcu

Gelecek Partili Dr. Selim Temurci, katıldığı canlı yayın programında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ilgili, "Muhtemelen Nisan veya Mayıs gibi Nebati yolcu" ifadelerini kullandı.

 

Bayat baklava satışı başladı

Adana’da bir pastaneci zamlar nedeniyle vatandaşın tatlı alamadığını, zarar etmemek için müşterilere bayat tatlıyı yarı fiyattan satmak zorunda kaldığını söyledi. Esnafın derdini dinleyen CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise, "Taze tatlıya parası yetmeyen vatandaş ucuza bayat tatlı alıyor” dedi.

 

Bahçeli'den başörtülüleri coplayan polislere: Tekrar alınlarından öperim

MHP lideri Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Barajı geçemeyince bakalım nereye yüzeceksin?" sözlerine cevap verdi.

 

2023 için vaat çok gerçekleşen yok!

AKP iktidarı, 2011’de 2023 için 37 hedef belirledi. Bunları bizzat dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan açıkladı. Aradan 11 yıl geçti. 36’sı hayal oldu.

 

Okullar arası bilgi yarışmasında çocuklara AKP'li başkanın ismi soruldu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde okullar arası düzenlenen bilgi yarışmasında sorulan soruyu paylaştı.

 

2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığındaki 2 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 

Rusya'ya karşı yaptırımlara katılmayan Türkiye'yi bekleyen tehlike

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya ile iş yapan üçüncü ülke şirket ve kurumlarını hedef alabilecekleri tehdidinde bulunurken, ikincil yaptırımların uygulanması, yaptırımlara katılmayan Türkiye'yi de zor durumda bırakabilir.

 

Eski Adalet Bakanı Gül sessizliğini bozdu: Makamlar gelip geçici

Bakan Gül, memleketi Gaziantep’te AKP İl Başkanlığında partililer ile bir araya geldi. Adalet eski Bakanı Abdulhamit Gül, istifasının ardından ilk kez siyaset sahnesinde görüldü.

 

Özel hastane temsilcileri isyan etti: Batıyoruz

Özel hastane temsilcileri, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle nakit akışlarını dengeleyediklerini ve batışta olduklarını duyurdu. OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat, “10 yıl önceki eski defterler karıştırılıp cezalar yiyeceksek devam etmemiz çok zor. Bir sürü oyuncu sahneden çekilecek. Bunu yapmanın zamanı değil” dedi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Selçuk Yöntem Kenan Işık

28 Mart gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku