Günün Özeti

26 Ocak gün özeti

1 yıl önce

THY

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Döviz kurlarında son durum

Dolar 13,47 liradan işlem görürken, dün kapanışta da yine aynı seviyedeydi.

Euro ise 15,23 liradan güne başlarken, dün günü 15,24 liradan kapattı.

 

Rusya'dan tarımsal ürün ithalatında yüzde 38 artış

Tarımsal İhracat Kurumu Agroexport, Türkiye'nin 2021 yılında Rusya'dan ithal ettiği tarım ürünlerinin yüzde 38 artışla 4.3 milyar dolar olduğunu bilgisi paylaşıldı.

 

Ankara Barosu'ndan Erdoğan'ın avukatı hakkında kovuşturma

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Başkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın hakkında Ankara Barosu’nun "kovuşturma açtığını" bilgisini paylaştı.

 

Erdoğan'dan 'Siz konuşun, bana bırakmayın' talimatı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan MYK toplantısının gündem maddelerinden biri de Sezen Aksu ve Sedef Kabaş olduğu iddia edildi.

 

Bin 500'e yakın akaryakıt istasyonu kapanabilir

Akaryakıta gelen zamların ardından Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası gündemi değerlendirdi. Sendika, "Kasım ve aralık ayı içerisinde 800'e yakın istasyonumuz kapandı. Bu ay sonuna kadar da yaklaşık bin 500'e yakın istasyonumuz kapanabilir" açıklamasında bulundu.

 

Elektrik kısıtlaması fabrikaları vurdu: Binlerce işçi evlerine gönderildi

Denizli'de sanayi tesislerine uygulanacak elektrik kısıtlamasının bu gece yarısından itibaren başlayacak olması nedeniyle çalışan 30 bin işçi bu gece yarısından itibaren üç gün çalışmayacak.

 

MHP'den Fazıl Say'ın 'İmamoğlu' paylaşımına tehdit

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, "Fotoğrafı çeken de Devlet Bahçeli" diyerek yaptığı paylaşım üzerine MHP'den tehdit ve hakaretlerle dolu bir yanıt geldi. MHP'li İsmail Özdemir, "Sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin" dedi.

 

Altı muhalefet lideri buluşuyor

Halk TV yazarı Fikret Bila muhalefet liderlerinin bir araya geleceği iddiasında bulundu.

 

4 bin 500’ü aşkın sağlık çalışanı 8 Şubat’ta iş bırakacak

Genel Sağlık İş Sendikası'na üye 4 bin 500'ü aşkın sağlık çalışanı, kendilerine vadedilen sözlerin tutulması talebiyle ülke genelinde 8 Şubat'ta bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.

 

Gece ucuz ekmek gündüz yağ kuyruğu

Kırşehir’de soğuk hava ve kar yağışına rağmen ucuz ekmek almak isteyen vatandaşlar Kırşehir Belediyesi fırını önünde gece 23.00’de uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar gündüz de 99 liraya satılan 5 litrelik yağ için TMO önünde kuyruğa girdi.

 

7 yıl önce kontrolden çıkmıştı: SpaceX’in roketi Ay’a çarpmak üzere

Uzmanlar yaklaşık yedi yıl önce fırlatılan ve kontrolden çıkan SpaceX roketinin, Ay ile çarpışma rotasında olduğunu söylüyor.

 

ABD Başkanı Biden: Putin’e doğrudan yaptırım mümkün

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yaptırım uygulayabileceklerini açıkladı.

 

ABD’den Mısır’a 2,5 milyar dolarlık silah satışı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır’a 2,2 milyar doları C-130J kargo uçağı, 355 milyon doları hava savunma radarları olmak üzere 2 milyar 555 milyon dolarlık askeri satışa onay verdiği bilgisini paylaştı.

 

AKP'den Metaverse çalışması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Metaverse (sanal evren) ile ilgili sunum yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hassas bir konu” diyerek çalıştay düzenlenmesini, konunun teknolojik, felsefi, siyasi, ekonomik ve hukuki boyutlarıyla ele alınmasını istedi.

 

İstanbul'da 'kar' anketi, kara propagandayı boşa düşürdü!

İstanbul Ekonomi Araştırma ve Danışmanlık'ın 25 Ocak tarihinde yaptığı "İstanbul'da karla mücadele algısı" anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Putin ve Zelenski

Kremlin açıkladı: Putin ve Zelenski bir araya mı geliyor?

11 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Ukraynalı heyetlerin bugün Türkiye’ye gideceklerini belirterek, “Yüz yüze görüşmelere başlanmasına karar verilmesi bile başlı başına önemlidir” dedi....Devamını oku