Günün Özeti

27 Mart gün özeti

1 yıl önce

üç kuruş

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

Erdoğan, “Her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu hakikaten kalitedir çok iyidir. Onun içine Medine hurması doğrarım, 3 tane veya 5 tane. Ona çay kaşığı biraz kestane balı ve bir de içine yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Bakraç içinde geliyor” diye konuştu.

 

Burak Elmas yönetimi ibra edilmedi: Galatasaray seçime gidiyor

Galatasaray'da Burak Elmas yönetimi idari yönden ibra edilmezken, tüzük gereği Galatasaray'da başkanlık seçimi yapılacak.

 

Sahiller bitti, sıra denizin betonlaşmasına geldi

Sözcü yazarı Serpil Yılmaz, kıyılardan sonra denizde betonlaşmaya tepki gösteren yazı kaleme aldı.

 

Kredi ve kart borcu olan kişi sayısı 4.1 milyona ulaştı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi'nin verilerine göre, Ocak 2022 sonu itibarıyla bireysel kredi veya kredi kartı borcu devam eden kişi sayısı 4 milyon 130 bin 354 oldu.

 

Çavuşoğlu: Rus oligarklar işlerini Türkiye’de yapabilir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar'da yaptığı konuşmasında, Rus oligarkların yasadışı faaliyetlerde bulunmadıkları sürece Türkiye'ye gelebileceklerini ve burada işlerini yapabileceklerini açıkladı.

 

Akar: Başta Cumhurbaşkanı’mız olmak üzere Türkiye elinden gelenİ yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak "Türkiye elinden gelen her türlü gayreti gösterdi, göstermeye devam ediyor" dedi.

 

Ukrayna: Rus komutan intihar etti

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmalar sürerken, Ukrayna Savunma Bakanlığı, ülkedeki savaşa katılan bir Rus tank alay komutanının intihar ettiğini öne sürdü.

 

YSK’den A'dan Z'ye seçim ihalesi

Devlet Malzeme Ofisi'nin çıktığı iki ihalede seçim malzemelerinin yer alması, 'erken seçim' tartışmalarını yeniden akıllara getirdi.

 

Evlenme maliyetleri yüzde 115'e kadar arttı

Yüksek kur ve enflasyon evlilik masraflarını vururken, çeyizden düğün mekânına kadar tüm evlilik maliyeti son bir yılda yüzde 85-115 aralığında artış gösterdi.

 

Tarikat yurdundaki şiddeti duyurmuştu: Twitter paylaşımı engellendi

CHP'li vekil Yıldırım Kaya'nın tarikat yurdunda şiddet gören çocukların görüntülerine yer verdiği paylaşımı, Twitter tarafından 'Twitter Kuralları'nı ihlal ettiği' gerekçesiyle engellendi.

 

Doğu ve Güneydoğu anketinde halktan AKP'ye: Artık yeter!

Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi'nin son raporuna göre doğu ve güneydoğudaki yurttaşlara göre en büyük sorun yüzde 76,3'le ekonomik kriz ve işsizlik olurken, halkın yüzde 64,9'u erken seçim istiyor.

 

Son 20 yılda en az 7 bin 71 kadın cinayeti işlendi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı. Rapora göre, AKP’nin iktidarda olduğu son 20 yılda en az 7 bin 71 kadın, en az 28 bin 577 iş ve en az 125 nefret cinayeti işlendi. 30 bin 446 işkence ve kötü muamele olayı yaşanırken en az 836 gazeteci tutuklandı.

 

AKP’li belediye başkanının korumasından 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

Uludere’de 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan iki korucudan biri olan Cengiz Yıldız’ın, AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı.

 

Asgari ücretle Türkiye’de 214, İngiltere’de 1187 litre benzin alınıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın karşılaştırmasına göre, Türkiye'de bir aylık asgari ücretle 25 Mart 2022 itibarıyla litresi 19 lira 89 kuruş olan benzinden 214 litre alınırken, İngiltere'de bir aylık asgari ücret tutarıyla litresi 1,994 Euro olan benzinden 1187 litre alınıyor.

 

Mesut Özil: Kızgınlığım kendimeydi

Fenerbahçe 'de beklenmedik bir şekilde Ozan Tufan ile birlikte kadro dışı bırakılan kaptan Mesut Özil, duyduğu pişmanlığı yakın çevresi ile paylaştı. Özil, yakın çevresine, "Bu süreçte takıma faydalı olamadığım için kızgınlığım kendimeydi. Transfer aşamasında yaptığım açıklamalarda, çocukluk hayalimin gerçekleştiğini söylemiştim. Hâlâ sözümün arkasındayım." dedi.

 

81 yaşındaki yaşlı kadına 1,5 milyon liralık vurgun

Kadıköy'de 81 yaşındaki yaşlı kadın, kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına bir poşet içine koyduğu 1.5 milyon TL'lik ziynet eşyasını teslim etti.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
rus

Ukrayna'yla müzakere yapacak Rusya heyeti, İstanbul'a geldi

1 yıl önce

Rusya heyeti, Türkiye'de yapılması kararlaştırılan müzakereler için İstanbul'a geldi....Devamını oku