Günün Özeti

28 Aralık gün özeti

5 ay önce

Merkez Bankası

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Döviz kurlarında son durum

Dün yüzde 8'e kadar değer kazanarak 11 lirayı aşan dolar/TL yeni günün sabahında yüzde 1'e yakın değerle 11,61 liradan fiyatlanıyor. Euro ise güne 13,18 seviyesinden yüzde 0,40'luuk düşüşle başlarken, euro dün günü 13,23'den kapatmıştı.

 

Erdoğan’dan AKP’ye tepki!

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Tayyip Erdoğan’ın partisine torba yasalar konusunda uyarı yaptığını yazdı.

 

AKP'li Göksu'dan İBB'ye 'terör teftişi' açıklaması: Data yok

AKP Grup Başkanı ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB'de terör örgütü iltisaklı çalışanlara dair tespiti olup olmadığı tartışmasına ilişkin konuştu. Göksu ellerinde data olmadığını ama 'koridorlarda konuşulanlar' olduğunu söyledi.

 

Financial Times: Türk Lirası’nın değer kaybı genç Türkleri dijital beyin göçüne zorluyor

İngiltere'nin köklü gazetelerinden Financial Times, Türk Lirası'ndaki değer kaybının eğitimli gençlerin "dijital olarak" beyin göçüne sürüklediğini yazdı. Gazete, yurt dışında iş yapan uzaktan çalışan 30'lu yaşlarındaki Türklerle konuştu.

 

'Korkumuzdan araba alamıyoruz' diyen Erbaş'ın yardımcılarına yeni araçlar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın, “korkularından yeni araç alamadıklarını” savunmasına karşın başkan yardımcılarına Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile yeni araçlar tahsis edildi.

 

Erdoğan: İslam’da tefrikaya, kavmiyetçiliğe, fitneye yer yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her yıl dünyanın dört bir yanından on binlerce Müslümanı bir araya getiren ve bu yıl 20'incisi düzenlenen MAS-ICNA Kongresine görüntülü mesaj gönderdi.

 

DEVA ve HDP'den çağrı: Çare erken seçim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, gerçekleştirdikleri basın toplantısında ekonomik krizi, yoksulluğu ve bunun çaresinin yalnızca seçim olduğunu ve iktidarın yıkıcı, düşmanlaştırıcı, ayrıştırıcı anlayışına karşı daha fazla diyalog içerisinde olmak gerektiğini vurgulandı.

 

Semiha Yankı hakkında 5 yıl hapis istemiyle dava

Şarkıcı Semiha Yankı hakkında 'hakaret', 'tehdit' ve 'basit yaralama' suçlarından 5 yıl hapis cezası istendi.

 

SEKA satıldı, kağıda yüzde 462 zam geldi

Özelleştirilen SEKA’nın fabrikaları ve arazilerinin yerine AVM’ler yapıldı. Türkiye kağıtta dışa bağımlı oldu.

 

'Erdoğan'ın evini gözetledikleri' iddia edilmişti; reklam yıldızı oldular

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evini gözetleyerek casusluk yaptıkları iddiasıyla tutuklanan İsrailli çift, Netflix'in 'Fauda' dizisine devam eden aktör Lior Raz ile bir sigorta şirketinin reklamında oynayacak.

 

NASA 24 ilahiyatçıyı işe alacak

NASA diğer gezegenlerde uzaylı yaşamı bulunduğunda, keşfin tanrılar ve yaratılış hakkındaki fikirlerini ve insanların tepkilerini değerlendirmeleri için 24 ilahiyatçıyı işe alacağını duyurdu.

 

Mısır, Ürdün ve Filistin’den barış sürecine destek görüşmesi

Mısır, Ürdün ve Filistin Dışişleri bakanları, istihbarat şefleri ve yetkilileri dün Kahire’de bir araya geldi. Kahire'de düzenledikleri toplantıda, ‘Filistin'de barış sürecindeki hali hazırda var olan çıkmazı kırmayı amaçlayan bir dizi öneriyi’ incelediklerini duyurdu.

 

MHP'den İBB'ye 'terör teftişi'ne destek: Yerinde ve değerli bir karar

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İçişleri Bakanlığı'nın İBB için başlattığı 'terör teftişi'ne ilişkin, 'yerinde ve değerli bir karar' değerlendirmesinde bulundu.

 

Soylu: Suriye’de 1400 tane sanayi sitesi yaptık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz Suriye'de 1400 tane sanayi sitesi yaptık. Kendi paramızla değil. Orayı ilk önce huzura getirdik" dedi.

 

Fon alanları hedef almıştı: İletişim Başkanlığı'na AB'den binlerce euro

Başkanlığını AKP İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Mete’nin yaptığı Vizyoner Kadınlar Derneği de 60 bin Euro'luk hibe aldı.

 

TTB’den Bakanlığa: Turkovac’ın ‘güvenli’ ve ‘etkili’ raporu var mı?

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı'nın inaktive virüs aşısı Turkovac için Acil Kullanım Onayı vermesini açıklaması üzerine Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne bir yazı gönderdi.

 

CHP’li Özkoç'tan AKP'li Göksu'ya tepki: Dedikoduyla ülke yönetiyorlar

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP’li Tevfik Göksu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki ’terör teftişi’ne yönelik olarak, “Elimizde data yok ama belediye koridorlarında konuşulanlar var” yaptığı açıklamasını eleştirdi.

 

HDP binasına silahlı ve bıçaklı saldırı: 1 kişi yaralandı

İstanbul'da silahlı ve bıçaklı bir saldırgan HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasında bir kişiyi yaralanırken, saldırgan gözaltına alındı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
hdp

HDP'nin Erdemli İlçe binasına gece saatlerinde silahlı saldırı

2 ay önce

HDP Mersin Erdemli İlçe binasına gece saatlerinde “kimliği belirsiz” kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda isabet alan partinin tabelası zarar gördü....Devamını oku