Günün Özeti

28 Şubat gün özeti

8 ay önce

no war

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

AKP’li Fatih Belediyesi CHP’nin kandil pankartlarını toplattı

İstanbul, Fatih’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin Miraç Kandili için hazırlattığı pankart, AKP’li Fatih Belediyesi’nin temizlik ekipleri tarafından kesilip çöp arabasına atıldı.

 

Dış ticaret açığı ocakta yüzde 234,9 arttı

Genel Ticaret Sistemi (GTS) kapsamında ihracat ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,2 artarak 17 milyar 587 milyon dolar, ithalat yüzde 54,2 artarak 27 milyar 848 milyon dolar oldu.

 

Kararsız oylarlar yüzde 20

Metropoll Araştırma'nın anketine göre; "bu pazar milletvekili seçimi olsa" kararsızlar dağıtıldıktan sonra AKP'nin oy oranı yüzde 32,9; CHP'nin oy oranı yüzde 26,7 oluyor.

 

Rusya, dünyanın en büyük uçağını bombaladı

Dünyanın en büyük hava aracı Antonov-225 kargo uçağının Rusya'nın Kiev yakınlarındaki Gostomel Havaalanı'na yaptığı saldırıda yok edildiği bilgisi paylaşıldı.

 

Gaziantep'te Suriyelilerden turiste taciz

Güney Koreli bir YouTuber Gaziantep'te çekim yaparken fiziki tacize uğradığı görüntüleri sosyal medyada paylaşınca gündem oldu.

 

Avrupa’da mahsur kalan Ruslar, Türkiye üzerinden tahliye edilecek

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Rus uçaklarına hava sahasını kapatan Avrupa ülkelerinde mahsur kalan Rus turistler ile alakalı konuştu. Gorin, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır da dahil olmak üzere Rusya ile hava trafiği açık ülkeler üzerinden evlerine dönmesinin planlandığını açıkladı.

 

TTB isyan etti: Artık sabrımız kalmadı

Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipler Birliği (TTB) Sağlık Meslek Örgütlerinin “Sağlığımız ve geleceğimiz için gerekli adımlar atılmazsa 14-15 Mart’ta grevdeyiz” açıklamasına “Disiplin Mevzuatı” ile yanıt verdi.

 

Dünya şampiyonu Vasyl Lomachenko, Ukrayna’da savaşa katıldı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali devam ederken, 34 yaşındaki boksör Vasyl Lomachenko kamuflajları giyerek ülkesini savunmak için orduya katıldı.

 

MSB: 5 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, 'Pençe- Kaplan' bölgesinde 1 PKK'lı terörist ile 'Barış Pınarı' bölgesine taciz ateşi açan 4 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 

Kremlin: Yaptırımlara karşılık vereceğiz

Rusya, "Batı ülkelerinin yaptırımlarına cevaplar, uygunluk ve çıkarlarımızın göz önünde bulundurulmasıyla oluşturulacak" açıklamasında bulundu.

 

Soylu: 28 Şubat ittifakının toplanmasının bize zararı yoktur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 siyasi parti liderinin 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' sunumu için bugün Ankara'da toplanması ile ilgili açıklamada bulundu. Soylu, "Onlar bizim inancımızı, onlar bizim geleneğimizi, göreneğimizi, onlar bizim törelerimizi asla tasvip etmediler" şeklinde konuşarak "Ama millet onlara gerekli dersi verecektir. Çünkü millet onları yenmenin tadını almıştır" dedi.

 

Özel'den Rusya - Ukrayna krizine ilişkin İktidara TBMM çağrısı

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi ardından yaşanan gelişmelere ilişkin çağrıda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Tüm dünya gözlerini Ukrayna'ya çevirmişken TBMM bu saldırı yokmuş gibi çalışmalarına devam edemez" dedi.

 

6 muhalefet partisi liderleri imzayı attı

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanları, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' üzerine Ankara'da bir araya geldi. Liderler, "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" metnine imza attı.

 

Putin'in bir günlük savaş maliyeti 277 milyar TL

Estonya'nın eski savunma şefi Riho Terras, Putin'in savaş için günde 277 milyar TL'yi gözden çıkardığını açıklarken, "Kiev 10 gün direnirse, müzakerelerden sonuç çıkabilir." dedi.

 

Muhalefetin açıkladığı `Mutabakat Metni`ndeki 25 kritik madde

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin aylardır süren “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasında uzlaştıkları Mutabakat Metni'ni açıklandı.

 

Schalke 04, Rus enerji şirketi ile iş birliğini sonlandırdı

Almanya İkinci Futbol Ligi (Bundesliga 2) ekiplerinden Schalke 04, Rus enerji şirketi Gazprom'la olan sponsorluk iş birliğini sonlandırma kararı aldı.

 

Tansu Çiller atakta! Parti kuracağı iddia ediliyordu

Eski Başbakan Tansu Çiller'in, bir dönem genel başkanlığını yürüttüğü Doğru Yol Partisi'nin eski il başkanlarını ve önde gelen isimleri telefonla aratarak “Bizimle birlikte çalışır mısınız” diye sordurduğu iddia edildi.İlgili konular

rusya

Rusya, dost olmayan ülkelere doğalgaz tehdidini ileri sürdü

7 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Avrupa’nın, Rusya’ya doğalgaz ödemelerini Ruble ile yapmayı reddetmesi durumunda, “Bedavaya doğalgaz sevk etmeyeceğiz” tehdidini ileri sürdü....Devamını oku
soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

8 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku