Gündem

28 Şubat'ın generalleri, gözaltına alınmaya başlandı

1 yıl önce

28 Şubat davası

28 Şubat davasında cezası kesinleşen ve hakkında yakalama kararı verilen 14 emekli generalin gözaltıya alınmalarına başlandı.

Dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Bodrum Adliyesi'ne geldi.

 

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evinden korumaları eşliğinde çıkan Çetin Doğan, Bitez Mahallesi'ndeki Bodrum Adliyesine gitti. Doğan'ın korumaları eşliğinde adliyenin ön kapısından giriş yaptığı görüldü.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen emekli generaller Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında yakalama kararı vermişti.

 

Erol Özkasnak ve Yıldırım Türker gözaltına alındı


Gazeteci Müyesser Yıldız, 28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan 14 generalin alınmasına başlandığını söyledi.

 

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Yıldız, "İlk olarak Ankara'da olan Erol Özkasnak ve Yıldırım Türker, sivil polisler tarafından evlerinden alındı" dedi.

 

"Bu karardan utanacaksınız"


Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, Twitter hesabı üzerinden kararla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Kararı eleştiren Ersöz, "Ne Balyoz Davası'nda ne de 28 Şubat Davası'nda yaşanan hukuksuzluklara boyun eğdi Çetin Doğan. Sağlık sorunlarına karşın infaza yönelik yakalama kararının gereği için de Bodrum Adliyesi'nde şuan. Birileri gibi kaçmadı, göçmedi! Bu karardan ileride biz değil, sizler utanacaksınız! 84 yaşındaki Çetin Doğan, Bodrum Adliyesi'ndeki işlemlerinin ardından, Muğla Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edilmek üzere polis nezaretinde yola çıktı. Bodrum Devlet Hastanesi'nde yapılacak doktor kontrolü sonrasında infaz başlamış olacak" ifadelerini kullandı.İlgili konular

İcra memurları

İcra memurlarına rüşvet operasyonu

1 yıl önce

Ankara'da 'rüşvet' aldığı belirlenen icra memurlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi....Devamını oku
binbaşı

Gazeteci Müyesser Yıldız: ‘Mahkeme 15 Temmuz’un kilit ismini ifşa etti’

1 yıl önce

Akıncı davasının gerekçeli kararında, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni MİT’e bildirdiği ifade edilen ve şu ana kadar gizlenen binbaşı O.K.’nin ismi açık biçimde yazılarak ifşa edildi....Devamını oku