Günün Özeti

3 Mart gün özeti

1 ay önce

martözet

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

AKP’li Özkan ağız değiştirdi: HDP’yi sandığa gömeceğiz

 AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün yaptığı, “HDP’yi kapatacağız” açıklaması için bugün yeniden konuştu. Özkan, “2023’te HDP’yi sandığa gömerek, tabela partisi haline getireceğiz” dedi. AKP’li Cahit Özkan, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “HDP hem siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır. İnşallah milletimiz nezdinde HDP’yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Karamollaoğlu’ndan ‘fezleke’ çıkışı: Birini kapatırsınız bir başkası çıkar

TBMM’ye gelen HDP’lilerin de aralarında bulunduğu 33 fezlekeye ilişkin konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Siz birini kapatırsınız bir başkası çıkar.” dedi.

 

Erdoğan’ın övündüğü AKP’nin ‘lebaleb’ kongreleri vaka artışını tetikledi

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güray Kılıç ve İzmir Tabip Odası Üyesi Ergün Demir’in hazırladığı tabloya göre; AKP’nin kongre yaptığı illerde vaka sayısı önemli artışlar gösterdi.

 

Akşener’den fezleke açıklaması: Önünü arkasını okuyup, milletin iradesine saygı duyacağız

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında fezlekelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Meclis’e 33 fezleke geldiğini hatırlatan Akşener, “Merak ediyorlarmış… İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış?… Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net.” diye konuştu.

 

Ankara’da ekmeğe zam yapıldı

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Alnıaçık, fırıncıların daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldığını belirterek, “Zamla Ankara’da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi.” dedi.

 

Ulusal Kanal’ın Digitürk’e giriş parası olan 500 bin dolar örtülü ödenekten karşılandı

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, Digitürk üzerinden yayın yapmaya başlayan Doğu Perinçek’e yakın Ulusal Kanal’ın Digitürk’te yayına başlamsı için gerekli olan 500 bin dolar paranın örtülü ödenekten karşılandığını açıkladı.

 

Enis Berberoğlu’nun fezlekesi Meclis Başkanlığı’na sunuldu

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile birlikte 10 adet dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e ulaştı.

 

Çavuşoğlu: Mısır’la deniz yetki alanları anlaşması imzalayabiliriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır'la deniz yetki alanları anlaşmasına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, "İlişkilerimizin seyrine göre müzakere ederek bir anlaşma imzalayabiliriz" dedi.

 

İmamoğlu’ndan 2 yıl hapis istemi yorumu: “Bizim gündemimiz yoksulluk”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Ordu Valisi’ne hakaret ettiği iddiası ile açılan davada hakkında istenen 2 yıla kadar hapis cezası ile ilgili konuştu. İmamoğlu “Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı kalan süreçte en doğru kararı verir” dedi.

 

‘Kırmızı’ kategorideki kentte yeni yasaklar devrede

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ilk 5 il arasında yer alan Rize'de ek tedbirler alındı.

 

Ankara’da tepki çeken görüntü… Vatandaşlar müdahale etti

Ankara'da alışveriş merkezindeki (AVM) restoranda kadının yanındaki 5-6 yaşlarındaki çocuğu darp etmesi cep telefonu ile görüntülendi.

 

Berberoğlu ve 10 dokunulmazlık fezlekesi Meclis'te

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile birlikte 10 adet dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e ulaştı.

 

Türkiye'de uygulanan aşının etkililik oranı açıklandı

Türkiye'de yaygın kullanımı devam eden Çin menşeili Covid-19 aşısının 24 merkezde yürütülen Faz-3 çalışması sonucu açıklandı. Hacettepe Üninversitesi, CoronaVac aşısının etkinliğinin yüzde 83,5 olarak hesaplandığını, hastanede yatışı engelleme oranının yüzde 100 olarak bulunduğunu duyurdu.

 

İçişleri'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması! 4 gün muaf olacaklar

Yüksek Seçim Kurulu’nun talebi doğrultusunda İçişleri Bakanlığı valiliklere bir sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi gönderdi.

 

Kılıçdaroğlu'ndan 'İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız' paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız' başlığıyla 8 maddelik bir liste yayınladı.

 

İsmail Koncuk: Bizle hareket edebilecek vekiller olduğunu düşünüyoruz

İYİ Parti'den istifa eden bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, parti kurma çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ ile beraber hareket ettiklerini belirten ve kendileriyle hareket edebilecek vekiller olduğunu belirten Koncuk, "Ama bunları netleştirmeden söylememiz mümkün değil" dedi.İlgili konular

nisan özet

12 Nisan gün özeti

6 saat önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
nisan özet

10 Nisan gün özeti

2 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku