Günün Özeti

3 Mart gün özeti

1 yıl önce

J.K. Rowling

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sergen Yalçın'dan Beşiktaş yönetimine: Altımı oydular

Geçen sezon Beşiktaş'ı tarihi bir şampiyonluğa taşıyan, bu sezonun başında ise hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde alınan kötü sonuçların ardından görevine son verilen Sergen Yalçın, sessizliğini bozdu. Takımdan ayrılış süreciyle ilgili konuşan Yalçın, "Yönetim altımı oydu" dedi.

 

Erdoğan Putin'e rest çekebilir mi? İngiliz Financial Times yorumladı

Rusya-Ukrayna savaşında bir hafta geride kalırken Türkiye’nin bölgedeki hamleleri uluslararası kamuoyunda gündem olmaya devam ediyor. İngiliz Financial Times bu gelişmeyle ilgili kapsamlı bir analiz hazırlarken, Batılı bir üst düzey diplomat, "Putin'in yaptıklarından ihanete uğradığını hissetti" yorumunu yaptı.

 

Türkiye adına utanç verici: AİHM'e yapılan başvuru sayısında 13,14 artış

Adalet Bakanlığı’nın 2021 yılı Faaliyet Raporu’na göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yapılan başvuru sayısı 2021 yılında yüzde 13,14 arttı.

 

Türkiye Şeker Fabrikaları'na ait 10 arazi daha satıldı

Özelleştirilen Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’nin 7 farklı ildeki 10 ayrı arsa ve arazisi daha özelleştirme yoluyla satıldı.

 

6 liderin mart buluşmasında DEVA Partisi detayı

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti liderleri her ay bir araya gelme kararı alırken, mart buluşmasında liderleri DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ağırlayacak.

 

Camide para toplayan Diyanet'ten vakıf ve derneklere 76,6 milyon TL yardım

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 faaliyet raporuna göre, “Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar” adı altında vakıf ve derneklere toplam 76,6 milyon TL yardım yapıldı.

 

Rus askeri kendisine yemek veren Ukrayna vatandaşlarına teslim oldu

Ukrayna'da çekilen görüntüler Rus askerlerinin düşünülenden daha "kırılgan" ve savaş karşıtı olduğunu gözler önüne serdi. Daha önce yakalanan Rus askerlerinin videolu görüntülerini paylaşan Ukraynalı yetkililer, onların “kandırıldık”, “tatbikata gittiğimizi sanıyorduk”, “savaş istemiyoruz, eve dönmek istiyoruz” sözlerini yayınlamıştı.

 

ENAG: Yıllık enflasyon yüzde 123,8

Enflasyon Araştırma Grubu, Şubat’ta yıllık enflasyonun üç haneli olarak açıkladı.

 

Isparta’da kar başladı, yine elektrik kesintileri yaşandı

Isparta'da gece etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken, bazı yolların kapanması nedeniyle ulaşımda aksama yaşandı. Bazı bölgelerde elektrik kesintileri oldu.

 

BM: 1 milyon Ukraynalı ülkeden ayrılmak zorunda kaldı

Birleşmiş Milletler, Rusya-Ukrayna savaşının endişe verici boyutu ile ilgili yaptığı açıklamada saldırıların başladığı 7 günde 1 milyon insanın Ukrayna'dan kaçtığı duyuruldu.

 

Rus kedilerine "yaptırım" kararı

Uluslararası Kedi Federasyonu (FIFe), Rusya'nın Ukrayna işgalinin ardından Rus kedilerine yaptırım kararı aldı.

 

Putin’in kellesine 1 milyon dolar ödül

Rusya'nın Ukrayna'ya işgali devam ederken, ABD'de yaşayan Rus yatırımcı ve milyarder Alex Konanykhin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu açıkladı.

 

Erdoğan'dan flaş Ukrayna kararı!

Ukrayna'dan ithal edilen ürünlerle ilgili Resmî Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla bir karar yayımlandı. Buna göre Ukrayna'dan yapılacak tarım ürünleri ithalatında resmî sertifika ve belgeler kontrollerde istenmeyecek.

 

Erdoğan'dan vekillere tepki: Ekonomi için yaptıklarımızı sahada satamıyoruz

Erdoğan, partili milletvekillerine, uygulamaya koydukları ekonomik kararları sahada anlatmaları talimatı verdi. AKP lideri, "Bugüne kadar vatandaşımızı bu yük altında ezdirmemek için çok şey yaptık ama biz yaptıklarımızı sahada gerektiği kadar satmıyoruz, halka anlatmıyoruz" uyarısında bulundu.

 

Almanya, Rus oligark Usmanov’un 600 milyon dolarlık dev yatına el koydu

Almanya, Rusya'nın en zengin isimlerinden milyarder Alişer Usmanov'ın 600 milyon dolar değerindeki ultra lüks yatına el koydu.

 

TTB: Virüse serbest dolaşım hakkı verildi

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, “Âçıklanan kararları halk sağlığı bakımından kaygıyla karşılıyoruz” derken, Pandemi Çalışma Grubu Üyesi Oğuz Kılınç, “Pandemi gerekçesiyle grev hakkı, müzik yasakları devam ederken virüse serbest dolaşım hakkı verilmesi çok ironik geliyor bana” dedi.

 

Sinema salonunda 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

Ankara'da, sinema salonunda kiraladığı özel odada B.A. (15) adlı çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen B.Ş.G. (25) tutuklandı.

 

Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti

Oyuncu Hüseyin Elmalıpınar (51), Şişli'de kalp krizi geçirirken, 1971 doğumlu Elmalıpınar, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Putin ve Zelenski

Kremlin açıkladı: Putin ve Zelenski bir araya mı geliyor?

11 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Ukraynalı heyetlerin bugün Türkiye’ye gideceklerini belirterek, “Yüz yüze görüşmelere başlanmasına karar verilmesi bile başlı başına önemlidir” dedi....Devamını oku