Günün Özeti

30 Ağustos gün özeti

11 ay önce

Ağustos özet

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Büyük Zafer'in 99. yılında Devlet erkanı Anıtkabir'de Ata'nın huzurunda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de bir konuşma gerçekleştirdi. "Hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla cumhur ile cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz" dedi.

 

Selvi: Erdoğan ile Gül, en son 21 Kasım 2019 tarihinde görüşmüşler

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, son günlerde adı sıkça gündeme oturan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile alakalı yazı kaleme aldı. Selvi, "Birbirine zıt iki kanaldan Erdoğan ile Gül görüştü', yok 'Erdoğan yerine Abdullah Gül’ü önerebilir' şeklinde yazılar yazılmaya başlandı. Gerçekle hiç ilgisi yok." görüşünü savundu. Selvi, Erdoğan ve Gül'ün en son 21 Kasım 2019 görüştüklerini yazdı.

 

BioNTech aşısında 'üçüncü doz' kararı

İsrail'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulaması ülke genelinde bugünden itibaren 12 yaş üzeri kişileri kapsayacak şekilde genişletildi. Sağlık Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda, 12 yaş üzeri kişilere Kovid-19 aşısının üçüncü dozu vurulmaya başlanacak.

 

AKP'li başkandan yangına photoshopla müdahale

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, kentteki yangına photoshopla müdahale etti. Özaydın'ın fotoğrafta kullandığı THK uçağı hem kullanım dışı hem de yanlış müdahale ediyor. Tepki alan paylaşımın ardından Özaydın, aynı paylaşımı yineledi.

 

Erdoğan’ın makam aracını görevli subay ve astsubaylar taşıyor!

Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makam aracının ziyaret ettiği ülkelere Türk Hava Kuvvetleri'nin kargo uçaklarıyla götürüldüğünü yazdı.

 

CHP’li Ağbaba: Tunceli'de 140 hektardan fazla alan yandı

Tunceli’deki orman yangını ikinci haftasına yaklaşırken bölgede inceleme yapan CHP heyetinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba açıklamalrda bulundu. Ağbaba, “yangının çatışmanın ardından atılan bombayla çıktığı yönünde iddia var” dedi. 140 hektardan fazla alanın yangını belirten CHP’li Ağbaba, yangına müdahale etmek isteyen sivil halka izin verilmediğine dikkati çekti.

 

THK, işten attığı 11 yangın söndürme uçağı pilotunun alacaklarını ödememiş

AKP'li eski Bakan Cenap Aşçı başkanlığındaki Kayyım Heyeti tarafından yönetilen Türk Hava Kurumu'nun işten attığı 11 yangın söndürme uçağı pilotuna alacaklarını ödemediği ortaya çıktı. Pilotlar THK’ye dava açtı.

 

Masa tenisinde Abdullah Öztürk altın madalya kazandı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 4) Abdullah Öztürk, finalde Güney Koreli Kim'i 3-1 yenerek altın madalya kazandı.

 

Diyanet'in 30 Ağustos mesajında Atatürk detayı

30 Ağustos hutbesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yer vermeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos mesajında Atatürk’ü hatırladı. Mesajda, "Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu zaferi bize armağan eden kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını, şükran ve minnetle yâd ediyoruz." ifadesi kullanıldı.

 

Erdoğan Karadağ’da kalbinden rahatsızlandı, programı yarıda kesip döndü

Kamuoyunda Sedat Peker'in adamı olarak bilinen gazeteci Emre Olur, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kalbinden rahatsızlandığı için Karadağ ziyaretini yarıda kesip Türkiye'ye döndüğünü söyledi.

 

MHP'den Tarkan'a: Ne çukur bir adamsın sen sözde Tarkan!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı Hüseyin Sözlü, ünlü şarkıcı Tarkan'ın Tunceli'deki orman yangınıyla ilgili mesajını eleştirdi. Sözlü, "Ne çukur bir adamsın sen sözde Tarkan" dedi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku