Günün Özeti

30 Aralık gün özeti

1 yıl önce

kilit

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Dolarda son durum

Sabah güne 12,86 seviyesinden başlayan dolar/TL yüzde 5'i aşan değer kazancıyla 13 lirayı aştı. Euro da yüzde 5'i aşan değer kazancıyla 15 liranın üzerini gördü.

 

Omicron alarmı: Online eğitime dönüş başladı

Koronavirüs'ün diğerlerine göre daha hızlı yayıldığı bilinen varyantı Omicron'un vakaları artırması nedeniyle birçok üniversite online eğitime geçme kararı aldı.

 

Kadın göçüğe düştü, 200 metrelik kaçak tünel ortaya çıktı

Niğde Kalesi'nin avlusunda meydana gelen göçük, kaçak kazı amacıyla açılan tüneli ortaya çıkardı.

 

Bahçeli: İmamoğlu görevden alınmalı

Bahçeli, İBB Başkanı İmamoğlu için "Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir" yorumunu yaptı.

 

Soylu paylaştı: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz

Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'belediye başkanları dinleniyor' iddiasıyla ilgili "Aynı iftirayı her yıl aralık ayında değiştirerek tekrarlayan Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz" açıklamasını yaptı.

 

Çimento fiyatlarına yüzde 20 zam

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, çimentonun ocak ayında zamlanacağı bilgisini paylaştı.

 

AKP'de dörtlü güç mücadelesi: 'Soylu Erdoğan'ı sabote etti'

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, AKP içerisinde Binali Yıldırım, Berat Albayrak, Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu'nun güç mücadelesi içerisinde olduğunu öne sürdü.

 

Kuru yemiş fiyatları son 1 yılda yüzde 200 arttı

Gaziantep Kuruyemişçiler Odası Başkanı Settar Kıratlı, "Kuru yemiş fiyatları genel olarak son 1 yılda yüzde 200'e varan oranlarda artış gösterdi. Durum böyle olunca yılbaşı öncesi vatandaş alım şeklini değiştirdi. Eskiden kilo olarak alınan kuru yemişler şu anda gramla alınıyor" dedi.

 

SGK'den 6 milyar lira tahsilat

SGK Başkanı Ceylan "Önemli ekonomik gelişmelere rağmen bugüne kadarki ödemelerde yaklaşık 6 milyar liralık tahsilat gerçekleştirdik" dedi.

 

Ekonomiye güven son 7 ayın en düşük seviyesinde

TÜİK verilerine göre, ekonomik güven endeksi aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 1,8 oranında gerileyerek 97,6'ya düşerken, böylece ekonomik güven endeksi, mayıs ayından bu yana en düşük değerini gördü.

 

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yüzlerce gözaltı

İçişleri Bakanlığı, yurt genelinde yapılan operasyonla 1072 kişi yakalandığını ve 4 bin 980 litre kaçak/sahte içki ele geçirildiğini duyurdu.

 

Fenomen Murat Övüç’ün oğluna hapis cezası

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün oğlu Burak Can Övüç'ün de aralarında bulunduğu 4 sanığın polislere karşı 'görevini yaptırmamak için direnme' suçundan yargılandığı dava karara bağlandı.

 

Suriye'de sıcak saatler: Erdoğan ve Esad'dan ortak hamle

Türkiye gazetesinin aktardığına göre, Türkiye ve Suriye arasındaki görüşmelerde terör örgütü PKK'ya karşı ortak operasyon, Halep'in imarı, mültecilerin yeniden dönüşü, Haseke-Kamışlı ve Lazkiye-Kesep kapılarının açılması konuşuldu.

 

Yoğun bakımdaki hastaya cinsel saldırı

Zeytinburnu’nda koronavirüs yoğun bakım servisinde yatan kadın hastaya cinsel saldırıda bulunan, hasta bakıcı N.Ö. (56) "cinsel saldırı" suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık N.Ö. mahkemedeki savunmasında, "Bu zamana kadar bir yanlışım olmadı, bir gaflete düştüm, üzgünüm" dedi.

 

İstanbul'da insani geçim ücreti 5 bin 303 lira

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği’nin İnsani Geçim Ücreti Tespit Komisyonu’nun gerçekleştirdiği araştırma neticesinde, İstanbul’da orta gelirli bir ailenin 2022 yılı için İnsani Geçim Ücreti (İGÜ) 5.303 lira olarak belirlendi.

 

2021 işçiler için açlık yılı oldu; çalışanların borcu 200 milyar TL arttı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "2021 yılı emeğin kara yılı olurken, çalışanların payına açlık, sefalet, borç ve iş cinayetlerinde ölüm düştü" dedi.

 

Kılıçdaroğlu MEB'e alınmadı; kapısına kilit vuruldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS'de yüksek puan almasına rağmen sözlü mülakatta elenen öğretmen adayları için Bakan Mahmut Özer'le görüşmek üzere geldiği Milli Eğitim Bakanlığı'na alınmadı.

 

Millet İttifakı 4 puan önde

MetroPOLL Araştırma'nın seçim anketine göre, Millet İttifakı'nın toplam oy oranı Cumhur İttifakı'nın 4 puan önünde çıktı.İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

11 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku