Günün Özeti

30 Kasım gün özeti

1 yıl önce

Pereira

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Döviz kurlarında son durum

Dolar güne 12,89 lira seviyesinden başlarken, euro 14,59 seviyesinde alıcısıyla buluştu.

 

Simit 5 TL'ye doğru: Un ve susam zamlandı!

Un ve susama gelen zamlar simit ve pastane ürünlerine de zam olarak yansıdı. Ekmek fiyatlarında yeni zam baskısı devam ederken,100 gram simit yüzde 30 zamlandı ve 3.5 TL oldu.

 

AKP'li vekilin oğlu memura rüşvet vermiş

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın oğlu Hasan Akay’ın Akçakale Gümrük Müdürlüğü yetkilisi Mustafa Ataman’a rüşvet verdiği ortaya çıktı.

 

Emniyette neler oluyor? 2021 yılında 100 polis intihar etti

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer son dönemde artan polis intiharlarına ilişkin olarak, “Mobbing ve zulüm sistem sorunu. Amirini eleştiren ihraç ediliyor” dedi.

 

Hazine'nin borç yükü 2,2 trilyon lira oldu!

AKP’nin iktidarda olduğu dönemde Hazine’nin borçları 2 trilyon TL artarken, özelleştirmelerle kamunun varlıkları 781 milyar TL azaldı. Kur farkı nedeniyle Hazine’nin iç ve dış borçları ekimde 88 milyar TL daha arttı.

 

668 bin TL'lik ihale AKP'li yöneticinin şirketine verildi

AKP'li Giresun Belediyesi, belediye birimlerinde kullanılması amacıyla 668 bin 500 TL’lik kömür ihalesi düzenlenirken, ihaleyi, AKP Giresun İl Yöneticisi Ekrem Civelekoğlu’nun şirketi aldı.

 

Kış lastiği zorunluğu başlıyor; uymayana 846 TL ceza

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan, özel araçlarda ise can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kullanılması gereken kış lastiği uygulaması yarın başlıyor.

 

300'den fazla eczane ve ecza deposunda stokçuluk

Sağlık Bakanlığı'nın döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bazı ilaçlara erişilemediği söylentileri üzerine artırdığı denetimlerde, 54 ecza deposu ve 261 eczanenin stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edildi.

 

Açlık sınırı 3 bin 890, yoksulluk sınırı 13 bin 97 lira

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun Ar-Ge birimi KAMU-AR’ın araştırmasına göre, açlık sınırı kasımda, bir önceki aya göre 182 lira daha artarak 3 bin 890 liraya yükseldi.

 

Avrupa Konseyi, Kavala için toplanıyor: Masada yaptırım söz konusu

Avrupa Konseyi, Türkiye'nin 4 yıldır cezaevinde tuttuğu Osman Kavala'nın yargılandığı davada AİHS'i ihlal ettiği gerekçesiyle 'ihlal sürecini' başlatıp başlatmamayı oylamak için bugün bir araya geliyor.

 

Sedat Peker'in yeni videosunda yeni ifşaatlar

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, açıklamalarıyla gündeme gelen organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in bir belgesel için kamera karşısına geçtiği ve yeni ifşaatlarda bulunduğunu yazdı.

 

Beraat ettiği dosya 20 bin TL öderse düşecek

Gazeteci Barış Barıştıran hakkında beraat kararı veren yerel mahkeme, istinaf dosyayı bozunca bu kez davanın 20 bin TL ödenmesi halinde düşürülmesi yönünde karar aldı.

 

Korkutan açıklama: Marmara depreminin vakti geldi

İTÜ'lü Prof. Dr. Okan Tüysüz, Türkiye'nin depremselliğiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Tüysüz, "Marmara'da bir depremin olma zamanı geldi" dedi.

 

Milli Savunma Bakanlığından F-16 ve F-35'e ilişkin önemli açıklama

Milli Savunma Bakanlığı , ABD ile görüşmeler, Yunanistan'daki silahlanma, yasa dışı sınır geçişleri ve terörle mücadele operasyonları hakkında detaylı açıklama yaptı.

 

Diyanet ile İzcilik Federasyonu arasında protokol

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gençlerin milli, manevi ve zihinsel açıdan daha nitelikli olmaları gerektiği noktasında büyük bir gayretin içerisinde olduklarını belirterek “Her vesile ile gençliğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

 

TTB: Son 24 saatte 5 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi

Türk Tabipler Birliği son 24 saatte Koronavirüs nedeniyle 5 sağlık çalışanının daha hayatını kaybettiğini duyurdu.İlgili konular

Malatya

AKP'nin % 68 oy aldığı o ilde ekmeğe 9 ayda 3 kez zam geldi: Halk isyanda!

8 ay önce

2019 yerel seçimlerinde AKP'nin % 68,47 oyla birinci parti olduğu Malatya’da, Haziran 2021'de 2 lira olan ekmek 9 ayda yapılan üç zammın ardından 3 liraya çıktı....Devamını oku