Ekonomi

32 milyon TL'lik hayali ihracat vurgunu

10 ay önce

Vurgun

Hayali ihracat yaparak devletten haksız olarak 32 milyon lira KDV iadesi aldığı tespit edilen 14 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından hayali İhracat operasyonu düzenlendi.

 

İlgili makamlara sunulan ihracat belgelerinin, yurt dışına gönderilen ihracat belgelerine göre çok daha yüksek meblağlar olduğu tespit edilirken, soruşturma neticesinde beş şirketin 290 ihracat işleminde haksız KDV iadesi aldığı belirlendi.

 

Şirketlerin enflasyon farkıyla devletten haksız olarak 32 milyon lira KDV iadesi aldığı anlaşıldı. Hayali ihracat suçuna karışan 14 kişinin yakalanmasına yönelik bu sabah operasyon düzenlendi.

 

İstanbul merkezli Giresun, İzmir, Muğla, Artvin ve Kocaeli’nde 11 şüpheli yakalandı. Üç şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.



İlgili konular

müzakere

İstanbul müzakeresi yarın 10.30'da Dolmabahçe Ofisi'nde 

10 ay önce

Rusya ve Ukrayna müzakere heyetleri yarın saat 10.30'da Dolmabahçe Ofisi'nde görüşmeye başlayacak....Devamını oku
TRT World

TRT World'un "İstanbul'daki Küçük Suriye" videosuna tepkiler çığ gibi

10 ay önce

TRT World’un İstanbul'un Fatih ilçesindeki restoranlarla ilgili paylaştığı videoda geçen, “İstanbul'un küçük Suriye'sinde 30 dolar nasıl harcanır?” ifadeleri tepkilere neden oldu....Devamını oku