İnsan Hakları

35 kiloya düşen hasta tutuklu Çakmak hastaneye kaldırıldı

1 yıl önce

bedri çakmak

Rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırılan hasta tutuklu Bedri Çakmak, 35 kiloya düşmesi ve “cezaevinde kalamaz” raporu verilmesine rağmen tahliye edilmedi.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan mide Kanseri, kemik erimesi ve dizlerindeki damar tıkanıklığına rağmen 11 yıldır tutuklu olan Bedri Çakmak (46), kaldığı koğuşta fenalaşması üzerine Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.


35 kiloya düşen Çakmak, kaldırıldığı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Cezaevinde kalamaz” raporu verilmesine rağmen tahliye edilmedi.


Bedri Çakmak’ın oğlu Osman Çakmak, hastanenin raporu üzerine avukatları aracılığıyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ve cezaevine tahliye talepli başvuruda bulunduklarını ancak babasının tahliye edilmediğini söyledi.

 

Çakmak, babasının sağlık durumuyla ilgili de şunları söyledi: “Babam mide kanseri, 35 kiloya düştü. Şu aşamada yemek de yiyemiyor. Yemek yiyebilmesi için ameliyat gerekiyor. Ancak aşırı kilo kaybından doktorlar ameliyatı riskli görüyor. Annem onun sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri günde sadece bir kez bizi arayarak aktarabiliyor. Hastanede cezaevinde kalamayacağına dair rapor hazırlandı. Sonuçları Cuma günü açıklanan raporda, babamın hastanede kalamayacağı belirtiliyor. Ancak babam ona rağmen tahliye edilmedi.”İlgili konular

Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronları siyasetçi satın alıyor

4 ay önce

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi uyuşturucu cenneti yaptılar” dedi ve ekledi: “Baronların kara parasını Türkiye’ye getirmek için AKP af çıkarıyor. Peki polis ne yapsın?”...Devamını oku
Sezen Aksu

18 Ocak gün özeti

6 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizler için paylaşıyoruz....Devamını oku