Ekonomi

3,5 TL olan limon fiyatları, dalında 1,5 TL´ye kadar düştü

5 gün önce

limon

Hasadın başladığı Eylül ayında kilosu 3,5 TL olan limon fiyatları, dalında 1,5 TL´ye kadar düşerken, Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, üreticinin bu durumdan olumsuz etkilendiğini ifade etti.

Mersin'in Erdemli ilçesinde hasad zamanı Eylül ayında kilosu 3,5 TL olan limon fiyatları, dalında 1,5 TL´ye kadar geriledi.

 

Konuyla alakalı açıklama yapan Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Rusya, Ukrayna gibi ülkelerden talebin azalması nedeniyle fiyatların gerilediğini ve üreticinin bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi. Şahin, çiftçilerin daha fazla zarar etmemesi için talebin yükselmesini beklediklerini kaydetti.

 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Eylül ayı verilerine göre de fiyatı en çok düşen ürün limon olmuştu.

 

İlgili konular

işçi intihar

İşçi intiharlarında artış yaşanıyor

3 hafta önce

İSİG Meclisi’nden Kansu Yıldırım, İşçi intiharlarının ekonomik nedenlerden dolayı arttığına dikkati çekti....Devamını oku
konut

Temmuz'da Türkiye'de 73.5 milyar TL'lik konut satıldı

1 ay önce

Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz ayında Türkiye genelinde konut 229 bin 357 adet satışı gerçekleştiğini açıklamıştı. Konut veri şirketi Endeksa’nın il bazında konut satış fiyatlarını baz alarak hazırladığı analize göre Temmuz ayında toplam 73,5 milyar TL civarında konut satış işlem hacmi gerçekleşti....Devamını oku