İnsan Hakları

38 yıl sonra benim yaşadığımı kızlarımın da yaşayabileceğini hiç düşünmemiş

1 hafta önce

başak

Babasının yıllar önce polislerce alındığı geceyi hiç unutamadığını söyleyen Başak Demirtaş, eşi Selahattin Demirtaş’ın götürüldüğü gece kızlarının kendisiyle aynı kaderi paylaştığını söyledi.

12 Eylül darbesinden sonra babasının evden polisler tarafından alındığı geceyi hiç unutamadığını belirten Başak Demirtaş, eşi Selahattin Demirtaş’ın gözaltına alındığı geceyi 140Journos’a anlattı. ‘Coğrafya Kaderdir’ belgeselinde o gece telaş içinde balkondan baktığında gözlerime inanamadığını söyleyen Başak Demirtaş: “Polis 500 metrekarelik bir alanı sarmıştı. Küçük kızım ağlıyor Selahattin bir yandan onu teselli etmeye çalışırken bir yanda da hazırlanıyordu” dedi.

 

BEN ÇOK ZORLANIYORUM


Babasının polisler tarafından götürüldüğü gece annesinin kurduğu cümleleri yılar sonra birebir kendisinin kurduğunu söyleyen Demirtaş: “38 yıl sonra benim yaşadığımı kızlarımın da yaşayacağını hiç düşünmemiştim. Sonra Selahattin ile vedalaştık. En kısa zamanda döneceğini söyledi. Ama ben çok zorlanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Belgesel Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya hesabından da , “Bir gün birlikte izlemek dileğiyle” notuyla paylaşıldı.

 
İlgili konular

erdo

Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması: Mağduriyetlere sebebiyet veriliyor

1 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sosyal medya sınırsız özgürlük başlığı altında tamamen denetimsiz bir alan oluşturularak mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet veriliyor" dedi....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan'dan Arınç'a tepki: Yeni fitne ateşi yakılmaya çalışılıyor

1 hafta önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç'ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz" diyerek tepki gösterdi....Devamını oku