Günün Özeti

4 Aralık gün özeti

1 ay önce

aralıközet

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Yurttaşa IBAN veren Erdoğan: Ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz

Erdoğan, “Gelişmekte olan bazı ülkelerde, yerel kaynaklar kullanılarak kişisel koruyucu malzeme üretilmesine yönelik eğitim programları düzenliyoruz. Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz.” dedi.

 

Yeni havalimanında uyuşturucu operasyonu

İstanbul Havalimanı'nda gümrük muhafaza ekiplerinin 10 gün arayla gerçekleştirdikleri iki ayrı operasyonda piyasa değeri toplam 13 milyon 800 bin lira olan 17 kilogram sıvı kokain ele geçirildi.

 

Halk otobüsü iş yerine girdi

İstanbul Ümraniye'de bir özel halk otobüsü kontrolden çıkarak bir iş yerine girerken, otobüsün içinde altı yolcu olduğu, kazada ölen ya da yaralanan olmadığı bilgisi paylaşıldı.

 

FT: İBB’ye borç veren yabancı yatırımcılarda Erdoğan tedirginliği var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yurt dışından 580 milyon dolarlık borçlanmaya giderken, İngiliz Financial Times gazetesi bazı yabancı yatırımcıların Cumhurbaşkanı'nın belediyeyi gelirlerinden mahrum edip etmeyeceğini sorguladıklarını yazdı.

 

"Din İşleri Subaylığı" için kadro açıldı

Sadece savaş dönemlerinde kullanılan ve "Kıbrıs Barış Harekatı"ndan bu yana ataması yapılmayan "Din İşleri Subaylığı" için yeniden kadro açılırken, ilanın açılma gerekçesini değerlendiren emekli askerler, yandaş kadroların TSK içine doldurulduğunu hatırlatarak, iktidarın yine bir din istismarı peşinde olduğunu belirtti.

 

Türkiye’ye yaptırımın önü açıldı: ABD'den en az 5 yaptırım

ABD'de Temsilciler Meclisi Senato'nun silahlı kuvvetler komiteleri bir anlaşmaya vardı ve 740 milyar dolarlık savunma bütçesine onay verdi. Kongre'den bu ay geçmesi beklenen tasarı ile birlikte Trump'ın 30 gün içerisinde Türkiye'ye yaptırım uygulaması bekleniyor.

 

İsmailağa Vakfı kuruldu: Amaç “Vatanın bütünlüğünü korumak"

İsmailağa Cemaati’ne bağlı İsmailağa Vakfı’nın kuruluş senedi Resmi Gazete’de yayımlanırken, 60 bin TL sermaye ile kurulan vakfın amacı, “Vatanın bütünlüğünü korumak, maddi manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak” olarak açıklandı.

 

AKP'lilere Katar anlaşmasını sordu, "Cumhurbaşkanına hakaretten" yargılandı

Aydın’da hayvancılıkla geçinen Tahir Yıldırım, sosyal medya hesabından yeraltı suları yönetiminin Katar'a verilmesini eleştirdiği için "Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle ifadeye çağrıldı.

 

Kadir Topbaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakıma alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, yoğun bakıma alındı.

 

Ethem Sancak’ın yeğenine İstanbul’da arazi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla hükümete yakın iş insanı ve aynı zamanda Katar'la imzalanan Palet Tank Fabrikası ortağı Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak'a ait şirkete İstanbul'da 172 bin metrekarelik arsa tahsis edildi.

 

Samsun'da 'IŞİD' operasyonu

Samsun'da IŞİD'e yönelik düzenlendiği belirtilen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

 

Diyanet’ten cemaate corona uyarısı

Din İşleri Yüksek Kurulu, Covid-19 salgını sürecinde kış mevsiminin olumsuz hava şartlarında kılınacak Cuma namazına ilişkin açıklama yaparken, İslam dininin hayat ile sağlığın korunması ve bunlara zarar verecek şeylerin giderilmesi yönünde son derece açık hükümler getirdiği belirtildi.

 

4,1 büyüklüğünde deprem: İzmir’de de hissedildi

Samos açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana gelirken, deprem İzmir ve çevresinde de hissedildi.

 

CHP'den insan hakları raporu: 'Türkiye beyaz Toroslar dönemine döndü'

CHP Milletvekili Alpay Antmen, 18 yıllık AK Parti iktidarı döneminde yaşanan insan hakları ihlallerine ilişkin rapor hazırladı. “Türkiye, iktidar eliyle beyaz Toroslar dönemine döndü” diyen Antmen’in raporuna göre faili meçhul bırakılan siyasi cinayetlerin araştırılması için verilen Meclis Araştırma Önergeleri AK Parti oylarıyla 22 kez reddedildi.

 

İçişleri Bakanlığı, ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıkladı

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü İsmail Çataklı, ülkesine göre dönen Suriyeli sayısının 419 bin 40 olduğunu söyledi.

 

Kılıçdaroğlu: Telefonum dinleniyor ve takip ediliyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın tehditleri sonrası gündeme getirilen senaryolarla ilgili konuşurken kendisinin ve ailesinin telefonlarının dinlendiğini ve takip edildiğini söyledi.

 

Barajların doluluk oranı yüzde 24.4'e düştü

İstanbul’un barajlarında geçen yıl aynı dönemde yüzde 45.27 olan doluluk oranı yüzde 24.4’e düşünce İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkı suyu tasarruflu kullanmaya çağırdı.

 İlgili konular

mhp

Davutoğlu: Erdoğan yeni arayışlar içinde

2 saat önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, "Erdoğan yeni arayışlar içinde. Tekrar giydi Milli Görüş gömleğini" ifadeleri ile Erdoğan'ı sert bir şekilde eleştirdi....Devamını oku
özetocaközet

20 Ocak gün özeti

1 gün önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku