Gündem

40 yıldır doktora gitmeyen muhtara Sağlık Bakanlığı'ndan ödül

2 yıl önce

40 yıldır doktora gitmeyen muhtara Sağlık Bakanlığı'ndan ödül


Bursa’nın İnegöl ilçesinde ikamet eden ve aynı zamanda 32 yıldır Süleymaniye Mahallesi'nde muhtarlık yapan Halim Yiğit, 40 yıldır hiç doktora gitmedi. Sağlık Bakanlığı tarafından muhtara bisiklet hediye edildi.
 
İnegöl ilçesinde 32 yıldır muhtarlık yapan 67 yaşındaki Halim Yiğit, 40 yıldır doktora gitmedi. Sağlık Bakanlığı kendisine bu davranışından dolayı bisiklet hediye etti.
 
'Grip olduğum zaman çeşmenin altına kafamı sokuyorum'
Konuyla ilgili konuşan Yiğit, "40 yıldan beri hiç doktora gitmedim. Sadece yakın gözlüğü almak için doktora gittim. Muhtarların içinde en kıdemli muhtar benim. Sağlık Bakanlığı'ndan 40 senedir hiç doktora gitmediğimden dolayı bana bisiklet hediye geldi. İlaç kullanmıyorum, nezle, grip olduğum zaman çeşmenin altına kafamı sokuyorum, hemen burnumdaki tıkanıklıklar gidiyor. Bu şekilde idare ediyorum, hiç doktora gitmem. Ya yürürüm, ya da bisiklet kullanırım . Bir de yazın dağlara çıkarım. Sağlığımı buna borçluyum. Genelde acı biber yerim. Sağlığın ilacı acı biber. Ayranı bol kullanırım, yoğurt yerim. Balı da hayatımda bir sefer yedim" dedi.


İlgili konular

Bisiklet

Milletvekili doğuma bisikletle gitti

1 yıl önce

Yeni Zelandalı milletvekili Anne Genter, doğum yapacağını anlaması üzerine, evinden hastaneye bisikle gitti....Devamını oku
scooter

Artık e-scooter'a iki kişi binen ceza ödeyecek

1 yıl önce

Yürürlüğe giren yeni düzenlemeye göre, karayolları bisiklet şeritleri yapacak. Sürücüler, dönüş sırasında bisiklet ve scooterlara yol vermek zorunda olurken, 15 yaşın altındakiler, karayollarında bisiklet ve scooter kullanamayacak. Scooter’a iki kişi binen ceza ödeyecek....Devamını oku