Gündem

5 bin imza toplayan Boğaziçililer rektör Melih Bulu'yu istifaya çağırdı

2 hafta önce

boğaziçi

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı nöbetlerine 68. gününde de devam ettiler. Boğaziçi Üniversitesi İçin Mezunlar Girişimi de 5 bin imza ile Bulu’yu istifaya davet ettiler.

Boğaziçili akademisyenleri, rektörlük binasına sırtlarını dönerek rektör Melih Bulu’yu protesto etmeye devam ederken, eylemlerinin 68. gününde “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” diye açıklama yaptılar.

 

Akademisyenlerin eylemi sonrası Boğaziçi Üniversitesi İçin Mezunlar Girişimi (BÜİM) de 5 bin mezunun imzaladığı açıklamayı nöbetlerin de yapıldığı Üstün Ergüder Meydanı’na sererek teşhir ettiler. Mezunlardan 2 kişi de hazırlanan açıklamayı okuyarak “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dediler.

 

Açıklamada, “Kamunun yüksek yararı ve üniversite kurumunun işlevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için, katılımcı ve demokratik bir seçimin önünü açmak üzere, Melih Bulu’nun bir an önce görevinden istifa etmesini talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

 İlgili konular

bulu

Rektör Melih Bulu'nun kendisini dekan olarak atadığı ortaya çıktı

1 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olan Melih Bulu'nun, yeni kurulan İletişim Fakültesi'ne de dekan olduğu anlaşıldı....Devamını oku
deva

DEVA Partisi'nde istifalar başladı...

1 hafta önce

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucularından Prof. Dr. Arzu Kılıçlar ve Nevim Bilici partiden istifa etti. Bu isimlerden Kılıçlar, daha önce DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı görevini üstlenmişti....Devamını oku