Günün Özeti

6 Mayıs gün özeti

1 ay önce

özetmayıs

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Bakan Akar, Letonyalı mevkidaşı ile görüşme gerçekleştirdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks ile video telekonferans yoluyla bir görüşme yaptı.

 

Faiz kararı sonrası parada son durum

Merkez Bankası'nın (TCMB) açıkladığı faiz kararı sonrası dolar/TL, 8.30, euro/TL ise 10.01'lerde işlem görmeye başladı.

 

AB Komiseri Johansson Türkiye’yi ziyaret edecek

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, AB Komiseri Ylva Johansson 7 Mayıs’ta Türkiye’ye bir çalışma ziyareti yapacağı belirtildi.

 

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken resmi temaslar için Ukrayna'da

Resmi temaslarda bulunmak için Ukrayna'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile ilk görüşmesini yaptı.

 

Türkiye'den Letonya’ya 1915 olayları uyarısı

Türkiye, Letonya parlamentosunda kabul edilen ve 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendiren kararın, tarihi, siyasi saiklerle yeniden yazma niteliğindeki hükümsüz bir teşebbüs olduğunu ifade etti.

 

Merkez Bankası faizi sabit tuttu

Merkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tuttu. Kuruldan beklentilere uygun faiz kararı çıktı.

 

Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in yasa dışı girişimlerinden endişe duyuyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah semtinde Filistinli ailelerin evlerine yönelik tahliye kararlarından ve İsrail kanunlarına göre de yasa dışı kabul edilen ruhsatsız küçük yerleşimlerin yasallaştırılmasına yönelik girişimlerden büyük endişe duyduklarını açıkladı.

 

Dilipak: Sedat Peker'in açıklamaları 'Turkish Wikileaks' gibi oldu

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Youtube hesabından yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, "Turkish Wikileaks' gibi oldu" yorumunu yaptı.

 

Çavuşoğlu: İşbirliğinden Mısır da çok karlı çıkacaktır

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(Mısır'la) Önümüzdeki süreçte ilişkileri normalleştirmek için atılabilecek adımlar konusunda görüşmeler devam edecek" açıklamasını yaptı.

 

304 kişi daha hayatını kaybetti

Türkiye'de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 304 kişi daha hayatını kaybetti, 2 bin 401 yeni 'hasta' olmak üzere, 22 bin 388 yeni vaka 'vaka' tespit edildi.

 

 İlgili konular

haziran özet 2021

19 Haziran gün özeti

2 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku