Günün Özeti

6 Nisan gün özeti

2 hafta önce

nisan özet

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Kılıçdaroğlu: Montrö güvencedir, insanlar düşüncelerini açıklamıştır

CHP, Türkiye’yi İstanbul Sözleşmesi’nden çıkaran Cumhurbaşkanlığı kararının iptali için Danıştay'a gidiyor

 

Recep Tayyip Erdoğan 12 şehrin imar planını değiştirdi

Daha önce şehirlerin sınırlarını yeniden çizen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 12 şehirdeki imar planlarını da değiştirdi. Değiştirilen planlarla otel, benzin istasyonu ve ticaret alanları açıldı.

 

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: Bombalı drone eylemi engellendi

Mart ayında 1'i bombalı drone ile gerçekleştirilmek istenen 16 terör eyleminin engellendiğini açıklayan İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 'Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı'nda, Mart ayında düzenlenen iç güvenlik operasyonlarıyla ilgili bilgi verdi

 

Uyuşturucu satıcılarına 'Vadi' operasyonu: 81 gözaltı

Ankara merkezli 8 ilde uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı 'Vadi' operasyonu düzenlendi. Operasyonda 256 ekip ve 1200 personel, 128 adrese baskın düzenledi, 81 şüpheli yakalandı.

 

Sarıgül: Trakya balkanların Dubai'si olacak

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Trakya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Yüksel direnişçisi Nazan Bozkurt’a tahliye

Ankara Yüksel Caddesinde 4 yıl ‘işimi istiyorum’ eylemi yapan KHK’lı Nazan Bozkurt, geçen Ağustos ayında tutuklanarak gönderildiği cezaevinden tahliye oldu.

 

Nihat Özdemir: Enflasyon ve kurdan rahatsızım

Yüksek faizin iş insanlarının öncelikli düşmanı olduğunu söyleyen Limak Holding Kurucu Başkanı Nihat Özdemir, dövizdeki hareketlilik ve enflasyonun kendisini rahatsız eden konular olduğunu söyledi.

 

ABD'den Türkiye'ye yaptırım kararları

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetimi, Savunma Sanayii Başkanlığı'na (SSB) 'Rusya ile kurulan ilişkileri' bahane ederek yaptırım kararı aldı.

 

İzmir Tabip Odası: Ölüm raporuna Koronavirüs yazılmıyor

İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, Koronavirüs kaynaklı ölümlerin birçoğunun nedenin yanlış yazıldığını ve ölüm sayısının böyle düşürüldüğünü iddia etti.

 

Gergerlioğlu, cezaevinden mesaj gönderdi: Moral bozmak yok

Milletvekilliği düşürülen ve geçtiğimiz günlerde tutuklanan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevinden avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi.

 

İstanbul'da 80 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

İstanbul Tuzla'da düzenlenen operasyonda, organize sanayiler ve araç tamirhanelerinden topladıkları atık yağları 10 numara yağa çevirerek TIR ve kamyonlara satan 3 kişi yakalandı. Operasyonda, bu yolla hazırlanmış 80 ton akaryakıt ele geçirildi.

 

En çok Koronavirüs vakası görülen Samsun için "tam kapanma" önerisi

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs güncel haritasında 5 haftadır nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü Samsun’da, alınan önlemlere rağmen vaka artışı sürüyor.

 

Oyuncu Canan Ergüder kansere yakalandı

Star TV'de yayınlanan Menajerimi Ara dizisinin başrol oyuncularından Canan Ergüder’in meme kanserine yakalandığı öğrenildi.

 

Bahçeli: 104'lükler büyük bir suç işlemişlerdir, cezasız kalmayacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Montrö bildirisi yayımlayan emekli amirallere sert bir dille tepki gösterdi.

 

Sosyal medyadaki 'kurtçuklu maske' deneylerine tepki

Sosyal medyada sıcak su buharına tutulan maskelerden kurtçuklar çıktığı iddialarına uzmanlar tepki gösterdi. Dr. Aytaç Karadağ , "Bu tür asparagas haberler halkımız tarafından da bol miktarda teyit ediliyor veya kabul görüyor. Bu aslında maskeyi takmak istemeyen insanlar için bir bahane teşkil ediyor" ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’de bir ilk: Annesi hamileyken aşılanan bebek antikorlu doğdu

Hamileliğinin 29 ve 33. haftalarında Kovid-19 aşısını olan Op. Dr. Zeynep Aslı Kaplan’ın bebeği de antikorlu olarak dünyaya geldi. Henüz 20 günlük olan Uras bebek, Türkiye’nin antikorlu doğan ilk bebeği oldu.

 

 İlgili konular

nisan özet

21 Nisan gün özeti

3 saat önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
nisan özet

19 Nisan gün özeti

2 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku