Politika

8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları Meclis'e gönderildi

1 hafta önce

meclis

HDP'li 7 ve Türkiye İşçi Partili 1 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin 8 fezleke, TBMM Başkanlığı'na verildi.

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması amacıyla Meclis'e gönderilen Cumhurbaşkanı fezlekeleri, Anayasa-Adalet Karma Komisyonu'na gönderildi.

 

Dosyalar arasında, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan ve Tunceli Milletvekili Alican Önlü'ye ait fezlekeler bulunuyor.

 İlgili konular

Demirören

Demirören’e imar piyangosu

3 saat önce

İBB Meclisi, AKP’li Bağcılar Belediyesi’nin büyük parseller için getirdiği yüzde 30 imar artışı teklifini oy çokluğu ile kabul ederken, teklife CHP ve İYİ Parti grupları ret oyu verdi....Devamını oku
meclis

Kripto para sektörünün temsilcileri Meclis'te

3 hafta önce

 AK Parti Grup Başkan Vekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal, kripto paranın yasal çerçevesinin oluşturulması için sektörün önde gelen isimleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir araya geldi....Devamını oku