Günün Özeti

8 Şubat gün özeti

11 ay önce

Kırmızı Oda

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

AKP'li Güler: Halka kuru fasulye dağıtılsın, herkes kendi gazını üretsin

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Turgay Güler, doğal gaz ve elektrik faturalarının pahalılığı tartışılırken 'Vatandaşa kuru fasulye dağıtılsın, herkes kendi gazını kendi çıkarsın' sözleri tepki topladı.

 

Cengiz’in şirketi trafoların maliyetini de devlete ödetmiş!

Isparta’daki elektrik dağıtım hizmeti, 28 Mayıs 2013’te tarihindeki özelleştirmenin ardından Cengiz Holding’e ait AEDAŞ tarafından sağlarken, aynı şirket Isparta’nın dışında Antalya ve Burdur’da 2,2 milyon aboneye elektrik dağıtımını üstlenmiş durumda.

 

Abu Dhabi İslam Bankası'ndan Türkiye’ye şok: Mısır’a yatırım yapacağız

Abu Dhabi İslam Bankası CEO’su Muhammed Abdül Bary Bloomberg’e verdiği bir röportajda Türkiye’den ziyade Mısır’ın gelecek sunan bir pazar olduğunu söyledi.

 

New York Times: Erdoğan'ın doktorları ülkeyi terk ediyor

ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times, son dönemde ülkeden ayrılan doktorlarla ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı. Dosyada, "Doktorların ülkeden ayrılması Erdoğan'ın övündüğü ücretsiz sağlık sisteminin altını oyuyor" yorumu yapıldı.

 

Selvi: Erdoğan'ın kaseti için milletvekilleri İran’a gitti

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 2007 yılında CHP’den iki milletvekilinin “Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’ün büstünü tekmeleyip küfrettiği bir videonun olduğu” iddiasıyla İran’a ziyaret yaptığını ve dolandırıldığını söyledi.

 

AKP'li belediyeden tanıtıma 4 milyon 560 bin, acil durumlara 1 milyon TL

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in tanıtıma 4 milyon 560 bin lira, kentin acil durumları için ise 1 milyon TL ayırdığı ortaya çıktı.

 

Geçen ay, üç büyükşehirde 2 bin 203, toplamda 10 bin 147 esnaf iflas etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletveikili Veli Ağbaba, ocak ayında 10 bin 147 esnafın iflas ettiğini belirtti.

 

Doğu Türkistan'da 'başörtüsü takmak' ve 'vaaz dinlemek'ten tutuklama

Doğu Türkistan’ın Korla şehrinde bir aileden 6 kadın 2 erkek, 'başörtüsü takmak', 'evinde dini faaliyette bulunduğunu itiraf etmemek' ve 'vaaz dinleme' gibi suçlamalarla hapis cezasına çarptırıldı.

 

Cemevleri: Elektrik faturalarını ödemeyeceğiz

Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, elektrik faturalarını ödememe kararı alırken, Fırat, 100’ün üzerinde cemevinin mahkemeye başvuracağını açıkladı.

 

Işın Karaca hastaneye kaldırıldı

İzmir'de konser verdiği esnada sahnede ayağı kayıp düşen Işın Karaca, hastaneye kaldırıldı.

 

446 okul servis aracına trafikten men

İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde eş zamanlı yapılan 'Güvenli Eğitim Uygulaması'nda, eksiği tespit edilen 446 okul servis aracının trafikten menedildiğini, çeşitli suçlardan aranan 1184 kişinin de yakalandığını açıkladı.

 

Sosyal medya operasyonunda çok sayıda kişiye gözaltı

İstanbul Merkezli 13 ilde sosyal medya hesaplarını çalarak paylaşım yapıp 27 kişiyi dolandırdığı tespit edilen ve tahmini olarak 3 milyon dolar haksız kazanç elde eden 37 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

Atatürk Havalimanı’nda kargo uçuşları sona erdi

Atatürk Havalimanı’nda kargo uçuşları sonlandırılırken, havayolu şirketleri operasyonlarını bugünden itibaren İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirecek.

 

Sağlık çalışanları grevde: Hakkımız olanı istiyoruz

Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) başlattığı ve sağlık meslek örgütlerinin desteklediği eylemler çerçevesinde, sağlık çalışanları bugün tüm Türkiye’de bir günlük grev eylemi gerçekleştirdi.

 

Tanju Özcan’dan ‘erken seçim’ formülü: 11 yürekli vekil istifa etsin

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 11 milletvekilinin istifası durumunda ara seçime gidileceğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'yi erken genel seçime götürmek zorunda kalacağı iddiasında bulundu.

 

AKP’li başkan yardımcısından "Elektrik faturaları" yorumu: Abartılıyor

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı halkın tepki gösterdiği elektrik faturaları hakkında konuştu. Ayvalı , ‘’Elektrik faturaları abartılıyor. ‘Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu’ söylemleri gerçekçi değil. Bazı ifadelerin yalan olduğunu, elektrik faturaları üzerinden provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ben 115 metrekare evde oturuyorum, 5 kişiyiz. Geçen ay 171 liraydı bu ay 242 liralık fatura geldi’’ dedi.

 

Rusya'dan Türkiye ve Mısır'a dijital ataşelik

Rusya Dijital Kalkınma Bakanlığı, yurtdışındaki ticaret temsilciliklerinde dijital ataşelik servisini kurma sürecini başlattığını, bu kurumların bu yıl 16 ülkede faaliyet göstermeye başlayacağı bilgisini paylaştı.

 

Gaziantep’te binlerce işçi sokakta

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde asgari ücrete gelen zamdan sonra işyerleri tarafından yapılan maaş artırımlarını yeterli bulmayan binlerce işçi sokağa döküldü.

 

AKP, engelli maaşlarını kesti

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 2019’da yayınlanan bir yönetmelikle evde bakım maaşı alan engellilerin yüzde 80’inin maaşının kesildiğini öne sürdü.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
ÇAYKUR

630 mevsimlik işçi alımına 39 bin 929 başvuru

10 ay önce

Yaklaşan çay sezonu öncesinde ÇAYKUR, dört ilde istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden 630 mevsimlik işçi alımı yapacağını duyururken, fabrikalarda çalışmak üzere toplam 39 bin 929 kişi başvuru yaptı....Devamını oku