Gündem

81 yaşındaki yaşlı kadına 1,5 milyon liralık vurgun

1 yıl önce

polis tutuklama

Kadıköy'de 81 yaşındaki yaşlı kadın, kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına bir poşet içine koyduğu 1.5 milyon TL'lik ziynet eşyasını teslim etti.

Kadıköy'de 81 yaşındaki L.D., kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına, bir poşet içine koyduğu 1.5 milyon TL'lik ziynet eşyasını teslim ederken, dolandırıcıların Bakırköy'de bir başka kişiden de aynı yöntemle 250 bin liralık ziynet eşyasını çaldığı belirlendi.

 

Polisin takibiyle yakalanan Ömer E. tutuklandı.

 

DHA'da yer alan habere göre, dolandırıcıların hedefi olan 81 yaşındaki L.D., ziynet eşyalarının çalındığını farkedince polisi aradı.

 

Kendisini arayan kişinin polis olduğuna inandığını söyleyen L.D. "Evde bulunan altınların sahte olup olmadığını kontrol edeceklerini, daha sonra bana iade edeceklerini söylediler. Dedikleri gibi ziynet eşyalarını bir poşete koyarak beklemeye başladım. Kendisini polis olarak tanıtan ve kapıma gelen kişiye teslim ettim. Daha sonra bir daha beni aramadılar. İşte o zaman dolandırıldığımı anladım" dedi.

 

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis şüphelilerden Ömer E.'yi gözaltına aldı. Daha önce de benzer suçlardan iki kez işlem yapıldığı belirlenen şüphelinin, Bakırköy'de bir başka mağdurdan da 250 bin lira değerinde ziynet eşyası çaldığı tespit edildi.

 

Şüpheli Ömer E. sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Polis Ömer E.'nin suç ortaklarını yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

1 yıl önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku
94. Oscar

23 Mart gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku