İnsan Hakları

84 yaşındaki Nusret amca yeniden tutuklandı

2 hafta önce

nusretamca

6 Ocak’ta tutuklanan Nusret amcanın fotoğrafı sosyal medyada paylaşılıyor. 84 yaşındaki Nusret Muğla cezaevindeyken rahatsızlanmış ve anjiyo sonrası tahliye edilmiş, tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

Nusret amcanın sözde yargılama sonrası verilen cezası Yargıtay tarafından onanınca yeniden cezaevine gönderildi. Nusret Muğla, tek  başına kendi ihtiyaçlarını karşılayamazken 5 gündür tutuklu bulunuyor.

 

Nusret Muğla, kalp, romatizma, tansiyon, böbrek sorunları, prostat  ve beyinde denge bozukluğu nedeniyle günde 14 ilaç kullanıyor.

 

Nusret Muğla’nın tüm ihtiyaçlarını oğlu Mustafa Said Muğla karşılıyordu. Uzun yıllar Manisa’da ayakkabıcılık yapan Nusret Muğla, Bank Asya’ya para yatırdığı, Manisa’daki Feza Derneği’ne üye olduğu ve gençlerden oluşan Nevbahar adlı grup kurdukları için 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

kapak


İlgili konular

saime bebek

9 aylık Saime bebeğin annesi ve babası tutuklandı

2 gün önce

Yasemin-Kasım Melizci, Ankara’da çarşamba günü akşam saatlerinde gözaltına alındı. Melizci ailesi, dün çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Bebeğiyle karantina hücresinde kalacak olan Yasem Melizci 15 gün telefon ve kapalı görüş yapamayacak....Devamını oku
seyfettinkurucu

KHK’lı öğretmen cezaevinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

4 hafta önce

Bir öğretmen daha cezaevinde öldü. Yaklaşık iki yıldır Tarsus’ta tutuklu edebiyat öğretmeni Seyfettin Kurtçu kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi....Devamını oku