Günün Özeti

9 Mart gün özeti

3 ay önce

Tatlı restoranı

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Döviz kurunda son durum

Serbest piyasada 14,5350 liradan alınan dolar 14.5370 liradan, 15.8730 liradan alınan euro ise 15.8750 liradan satışa sunuldu.

 

Yeni Akit yazarından kendi mahallesine tepki: İktidar ve servet bizi bozdu

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AK Parti ve KADEM’in müşteki olduğu "AKP’nin Papatyaları" yazısı nedeniyle bugün hâkim karşısına çıkacağını hatırlatıp mahallesine eleştirilerde bulundu.

 

TTB: Hekimler değer görmedikleri ve şiddete uğradıkları için gidiyorlar

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, doktorların ‘az ücret aldıkları için’ yurt dışına gittiğini ileri süren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap verdi. Fincancı, “Hekimler yalnızca ücretlerinin düşüklüğü için değil, değer görmedikleri ve şiddete uğradıkları için gidiyorlar." yanıtında bulundu.

 

Akaryakıta üst üste 8. zam sonrası kontak çevirmek hayal oldu

ABD ve İngiltere'nin Rusya'dan petrol ürünlerinin ihracını yasaklamasıyla birlikte, ham petrol fiyatları 130 doları da aştı.

 

Erdoğan'ın sahip çıkmadığı hekimlere Almanya kapıları açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya giden doktorlar için “Varsın, giderlerse gitsinler” derken, Almanya Türkiye'den gelecek doktor, mühendis, öğretmen ve akademisyenlere kapıları açtı.

 

ABD’den çarpıcı yorum: Birbirleriyle uyumsuz ikili

Bugün 2008'den beri ilk kez bir İsrail lideri Türkiye'ye ziyarete gelecek... İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un iki günlük Türkiye ziyareti bugün başlarken, görüşme öncesinde ABD medyasında dikkat çekici bir analiz yayınlandı.

 

Polonya'nın uçaklarını Ukrayna'ya gönderme fikrine NATO'dan veto

ABD Savunma Bakanlığı, Polonya'nın MiG-29 uçaklarını ABD'ye teslim edilmek üzere Almanya'ya sevk etmeye hazır olduğunu açıklaması üzerine, Polonya'nın uçaklarını Ukrayna'ya gönderilmek üzere ABD'nin emrine verme görüşünün NATO'da endişelere neden olduğunu ve bu teklifin makul olmadığını açıkladı.

 

17 yaşındaki Canbulut’un boğazını kesti, "iyi hal ve tahrik" indirimi aldı

Burdur’da 17 yaşındaki Gizem Canbulut’u 8 bıçak darbesiyle boğazını keserek öldüren Eren Yıldız, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde görülen duruşmada mahkeme; faile ‘iyi hal’ ve ‘haksız tahrik’ indirimleri uyguladı.

 

CHP’li Emir: İki şey ucuzladı, biri vatandaşlık, diğeri Erdoğan'ın kitabı

CHP Ankara Murat Emir, "Her şeyin fiyatı gün be gün artıyor. Yalnız iki şeyde ucuzluk var! Biri vatandaşlık, diğeri Erdoğan'ın kitabı" paylaşımını yaptı.

 

Tansu Çiller yeniden sahnede: Koalisyon darbeden beterdir

Eski Başbakan Tansu Çiller, "Koalisyonlar darbeden beterdir. Türkiye’nin darbeler döneminde büyümesi yüzde 3.1’dir. Tek parti iktidarlarında yüzde 6’nın üzerinde. Koalisyonlarda ise ortalama yüzde 2.6" açıklamasını yaptı.

 

Rus heyetine camları kurşun geçirmez villa

Rusya-Ukrayna savaşının sona erdirilmesi için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile iki ülke dışişleri bakanlarının yarın Antalya'da bir araya gelecek. Zirvenin yapılacağı otelde konaklayacak Rus heyetin kalacağı villanın camlarının kurşun geçirmez olduğu öğrenildi.

 

Parasını ödeyen 180 aile 3 yıldır TOKİ’den ev bekliyor

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 2+1 ve 3+1 ev yapmak için 180 aileden biner TL toplayan TOKİ, aradan 3 yıl geçmesine rağmen temel atmak bir yana, evlerin yapılacağı arazileri bile belirlemedi.

 

Seren Serengil’e 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

Sosyal medya hesabından Uçankuş TV Yönetim Kurulu Başkanı Can Tanrıyar hakkında, "Kemerle insan döven zorba ve şiddet yanlısı tımarhanelik" şeklinde paylaşım yapan sunucu Seren Serengil’in yargılandığı davada savcı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

 

ABD: 24 Şubat’tan beri 4 bin Rus askeri öldü

ABD istihbaratı Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeye başladığı 24 Şubat'tan beri yaklaşık 4 bin Rus askerinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

 

Bir santral daha özelleşti

Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait Tekirdağ Doğalgaz Kombine Çevrim A ve B santralleri ve santrallere ait araziler ile devletin tasarrufu altında bulunan deniz alanları özelleştirme kapsamına alındı.

 

İstanbul’da Herzog protestosu

İstanbul Fatih'te toplanan bir grup, İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog'un Türkiye ziyaretini protesto etti.

 

AKP Konya'da istifa

Geçtiğimiz yıl şubat ayında göreve gelen AKP Konya Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Ayçiçek yağı ihracatı yasaklandı

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi, Türkiye’de ayçiçek yağında arz sorununu başlattı. Alınan kararla Ayçiçek yağı ihracatı yasaklandı. Ayçiçek yağının yanı sıra soya yağı, ayçiçeği tohumu, aspir, pamuk tohumu yağları, rep, kolza ve hardal yağı, mısır yağı ve margarin ihracatı da durduruldu.İlgili konular

konya

Konya’da 10-15 kişilik ülkücü grup gazetecilere saldırdı

3 ay önce

Konya’da Gazeteci Umut Yaygır ve Özcan Saraç, bir lokantada yemek yedikleri sırada 10-15 kişilik ülkücü oldukları iddia edilen bir grubun saldırısına maruz kaldı. Saldırı talimatının MHP’li Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’nun verdiği öğrenildi....Devamını oku
rus

Ukrayna'yla müzakere yapacak Rusya heyeti, İstanbul'a geldi

3 ay önce

Rusya heyeti, Türkiye'de yapılması kararlaştırılan müzakereler için İstanbul'a geldi....Devamını oku