Günün Özeti

9 Ocak gün özeti

2 hafta önce

özetocaközet

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

İBB, AKP ve MHP'nin 'Halk Ekmek' engelini böyle aştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), uzayan Halk Ekmek kuyruklarını azaltmak için 142 yeni büfe açılması talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince, "Mobil Halk Ekmek Büfeleri"ni devreye soktu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla 40 yeni "Mobil Halk Ekmek Büfesi" kentin yoksul bölgelerinde hizmet vermeye başladı.

 

Özel okulların ücret iadesine ilişkin emsal karar

Ankara’da tüketici hakem heyeti emsal bir karara imza atarak yönergelerini ve online eğitimlerini yerine getiren özel okulların ücret iadesine gerek olmadığına karar verdi.

 

Suriyeli işçi, iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde ahşap palet doğrama makinesine düşerek boynundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralanan Suriyeli işçi hastanede hayatını kaybetti.

 

Boğaziçili öğrencilerden, AKP’li Melih Bulu’ya ‘Yuh Yuh’ klibi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı eylemler devam ederken; öğrenciler Mahzuni Şerif’in ‘Yuh Yuh’ parçasını Melih Bulu için yeniden yorumladı ve klip çekti.

 

"10 Ocak'ı işsizlik, sansür, gözaltı ve tutuklamalarla karşılıyoruz"

TGC ve TGS, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yayınladı. Açıklamalarda, 'bayram' olarak ilan edilen 10 Ocak'ın, gazeteciler için artık kutlanmasının mümkün olmadığı ifade edildi.

 

Erdoğan'dan yeni 'Boğaziçi' açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlere ilişkin "Terörle bağlantılı eylemin demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok" ifadelerini kullandı.

 

Reuters: Balıkçıların uçağa ait parçaları bulduğunu aktardı

Endonezya'nın başkenti Cakarta'dan havalanan Sriwijaya'ya ait bir yolcu uçağı (Boeing 737-500) bir süre sonra radardan kayboldu. Reuters haber ajansı tarafından, uçağın içerisinde 50'den fazla yolcunun bulunduğu aktarılırken enkaz parçalarının balıkçılar tarafından bulunduğu öne sürüldü.

 

Kılıçdaroğlu, ev emekçisi kadınlarla bir araya geldi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ev emekçisi Kadınlarla video konferans toplantısında bir araya geldi. Ev emekçisi bir kadın yaşadığı dramı gözyaşlarıyla anlattı: “Evimin kirasını da ödeyemiyorum, elektriğimi de ödeyemiyorum. Ne aile desteğim var ne çevre desteğim var. Tek başıma mücadele etmek zorunda kalıyorum. Endişe ve korkuyla günü geçirmekteyim.”

 

Ovacık Belediye Başkanı, sokak hayvanları için makam ve belediye araçlarını sattı

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kış koşulları nedeniyle sokakta yaşamakta güçlük çeken hayvanlar için makam aracı dahil 3 belediye aracını ihaleye çıkartarak 170 bin TL'ye sattı. Satıştan elde edilen kaynakla sokak hayvanları için kulübeler yaptıran Başkan Sarıgül, "Pandemi sürecinden ve kış aylarından en çok hayvanlar etkileniyor. Bütçemiz kısıtlıydı, biz de sokak hayvanları için makam aracımızı sattık. Burası küçük bir ilçe, makam aracı olmadan da gezebiliriz" dedi.

 

Şırnak'ta göçük: 1 işçi enkaz altında

Sırnak'ın Silopi ilçesindeki kömür ocağında meydana gelen göçük nedeniyle 1 işçi yaralandı. Göçük altında kalan diğer işçinin kurtarılması için çalışmalar sürdürülüyor.

 

Hırsızlığın böylesi: Evin kapısını çaldı

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Ballıkuyu Mahallesi'nde bu kadarı da olmaz dedirten bir hırsızlık olayı yaşandı. Hırsızın sabaha karşı bir evin söktüğü dış kapısını taşıyarak olay yerinden uzaklaştığı güvenlik kameralarına yansıdı.İlgili konular

özetocaközet

26 Ocak gün özeti

2 saat önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku
hsk

HSK, 3 ismi Danıştay üyeliğine seçti

4 gün önce

Hâkimler ve Savcılar Genel Kurulu, 3 Danıştay üyeliği için seçim yaptı....Devamını oku