Günün Özeti

9 Şubat gün özeti

1 yıl önce

Yılmaz Erdoğan

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Alevi dernek ve vakıflarından elektrik davası

Alevi Dernekleri Federasyonun bileşenleri ve bağımsız Alevi kurumları, son zamlar ile gelen astronomik elektrik faturaları ile ilgili tespit davası açtı.

 

AKP yönetiminde Türkiye, Venezuela’yı bile geride bıraktı!

Türkiye'de aylık bazda enflasyon, aralık ve ocak ayında dünya enflasyon liginin zirvesindeki Venezuela'yı geçti.

 

AKP’li başkandan kaymakama doğum günü

Tunceli’nin AKP’li Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, ilçe kaymakamı Önder Koç’a doğum günü pastası alarak kaymakamlık makamında doğum gününü kutladı.

 

ABD’de Kongre üyeleri: Türkiye'ye F-16 satmayın

Bir grup Kongre üyesi ABD Dışişleri ve Savunma Bakanları’na mektup göndererek Türkiye’ye F-16 satılmaması talebinde bulundu. AKP hükümetini “rejim” olarak niteleyen mektupta, insan hakları ihlalleri konusunda sert ifadeler yer aldı.

 

Elektrik faturalarındaki dağıtım bedelinde bu sefer de "Gizli zam"

Elektrikteki kayıp-kaçak, sayaç okuma, iletim sistemini kullanım ve dağıtım sistemini kullanım bedelleri 2016 yılından bu yana “dağıtım bedeli” adı altında tek kalemde gösteriliyor.

 

En sevilen aşk şarkısı belli oldu

İngiltere'de yapılan bir araştırma, tüm zamanların en sevilen aşk şarkısının Whitney Houston'ın 'I Will Always You' olduğu ortaya çıkardı.

 

Türkiye, Metaverse dünyasından 30 bin parsel satın aldı

Sanal evren Metaverse’ün e-ticarete etkileri artarken arsa ve arazi satışlarına da Türkiye'de ilginin yüksek olduğu bilgisi paylaşıldı.

 

Bal üretimi son 8 yılın en düşük seviyesinde

TÜİK verilerine göre, 2021'deki bal üretimi 2013'te kaydedilen 94 bin 694 tonun altına gerileyerek son 8 yılın en düşük seviyesini gördü.

 

TÜİK: Büyükbaş hayvan sayısı yüzde 0,7 azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 yılına ilişkin hayvansal üretim istatistiklerine göre, büyükbaş sayısı 2021'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 0,7 azalarak 18 milyon 36 bine geriledi.

 

Gazeteci Suna Dorsan yaşamını yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden, Basın Şeref Kartı sahibi Suna Dorsan İstanbul’da yaşamını yitirdi.

 

AKP'li Dağ: Halkımız elektrik faturasını bize şikayet ediyorsa çözüm bizde

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, elektrik faturalarına gelen zamma karşı gelen tepkiler hakkında konuştu. "Vatandaşımız şikâyetini bize dile getiriyorsa hâlâ beklentisi ümidi bizdendir" diyen Dağ, "Önümüzdeki süreçte de yine bunun da iktifa etmemesiyle birlikte ve bazı taleplerin gelmesiyle birlikte bir çalışma bakanlık tarafından yürütülüyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu çalışmayı kamuoyuna açıklarız" dedi.

 

Binali Yıldırım Aksakallar Konseyi'ni topladı

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.

 

Türkiye'nin imdadına Azerbaycan yetişti: 170 metreküplük acil durum gazı

Azerbaycan, iktidarın talebi üzerine Türkiye'ye 170 milyon metreküplük acil durum gazı tedarik edecek.

 

Yılmaz Özdil: 14 yaşındaki çocuk Erdoğan'a hakaretten yargılanıyor

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alınan çocuğu gündeme getirdi. Özdil bugünkü ‘Bu dava tarihe geçecek’ başlıklı yazısında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla 14 yaşındaki çocuğun gözaltına alındığını iddia etti.

 

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Falyalı açıklaması: Değerli bir kardeşimizdi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kumarhane işletmecisi Halil Falyalı’nın öldürülmesine ilişkin açıklamada bulundu. Tatar, "çok üzgün olduğunu" ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

 

Baklavanın dilimi 10 TL oldu!

Doğalgaz ve elektriğe yapılan zamlar sonrası gıda maddelerine yapılan zamdan baklavada nasibini alırken, bir porsiyon baklavanın fiyatı 40 lira çıktı, bir tane baklavanın fiyatı da 10 liraya yükseldi.

 

Kırmızı bültenle aranan sahte vize dolandırıcısı yakalandı

İstanbul'da Avrupa ülkelerine vize almak isteyen kişileri sahte vize şirketi kurarak dolandırdığı tespit edilen yabancı uyruklu Rustam K. ve birlikte hareket ettiği 3 kişi gözaltına alındı.

 

9 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Fırat Kalkanı bölgesinde 9 terörist öldürüldü.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
elektrik

Resmen çarpıldık: Elektriğe yüzde 20 zam geliyor

11 ay önce

Elektrikte üretim maliyeti satış fiyatını geçti. Enerji Uzmanı Çağada Kırım, elektriğe nisan ayında zam yapılmaması durumunda temmuz ayında yüzde 100'ün üzerinde zamma mecbur kalınacağını belirtiyor....Devamını oku