Gündem

A Haber'e tepki: Korkma 'darbe' de sayın sunucu!

2 yıl önce

A Haber'e tepki: Korkma 'darbe' de sayın sunucu!


15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, sosyal medya hesabından A Haber’e tepki gösterdi.
 
15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin bildirisi saat gece yarısı 12’den sonra TRT’de okunmuştu. Ancak darbe bildirisi TRT’den önce A Haber’de okunduğu ortaya çıkmıştı.
 
A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün, saat 23:23 sıralarında darbe bildirisini okumuştu. Akgün canlı yayında, “Başbakan’ın yaptığı açıklamada bir kalkışmadan söz edilmişti ancak arkadaşlarımın bana ilettiği notta Genelkurmay Başkanlığı’nın ülke yönetimine el koyduğu belirtiliyor” ifadelerini kullanmıştı.
 
Nihal Olçok , A Haber’in askerlerin darbe bildirisi için “TSK’dan yapılan açıklama” demesi ve bildiriye aleyhinde ifade kullanmamasına, “Korkma darbe de sayın sunucu” diye tepki gösterdi.
 
Nihal Olçok, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sadece yayın SAATLERİNE dikkat etsek bile yeter haberi okumayın izleyin lütfen.Korkma korkma DARBE de sayın sunucu.Ayrıca bu kanal nasıl oluyorda,bütün kanallardan önce DARBE BİLDİRİMİNİ okuyor.Bu kanal kime ait,kim var başında ben karıştırıyorum artık...” ifadelerini kullandı.


İlgili konular

A Haber

A Haber'den Ukrayna'da ağlayarak yardım isteyen öğrenciye sansür

4 ay önce

A Haber yayınında, "Hala tahliye bekleyen 800 öğrenci var" diyerek yardım isteyen genç kız yayından alındı....Devamını oku
taliban

Yandaş medyanın Taliban güzellemesinin nedeni belli oldu

10 ay önce

Erdoğan başta olmak üzere AKP’li siyasilerin olumlu açıklamaları sonrası, Afganistan haberlerinde Taliban yanlısı çizgi izleyen medya organlarına hükumetten uyarı geldiği iddia ediliyor. Taliban Sözcüsünün A Haber’den dünyaya seslenmesi ve Hürriyet’in Taliban’ı öven haberleri büyük tepki toplamıştı....Devamını oku