Politika

AB büyükelçilerinden Kılıçdaroğlu'na: Erdoğan bize sadece nutuk çekti

4 ay önce

Kılıçdaroğlu

Gazeteci Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Avrupa Birliği büyükelçilerine “Erdoğan ile de konuştunuz. Ona ne sordunuz, ne yanıt aldınız?” sorusunu yönelttiğini yazdı.

Yetkin, büyükelçilerin “Erdoğan’a soru soramadık” dediğini aktarırken bir büyükelçinin, “‘Daha önceki yıllarda bir iki soru sorabilirdik’ demiş; ‘Bu defa bize diskur (nutuk) çekti sadece'” dediğini aktardı.

 

Murat Yetkin, yetkinreport.com’da yayımlanan yazısında Kılıçdaroğlu ile AB büyükelçileri arasındaki görüşmeye değindi.

 

19 Ocak’ta Ankara’da AB ülkeleri büyükelçileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu’nun, “Erdoğan ile de konuştunuz. Ona ne sordunuz, ne yanıt aldınız?” diye sorduğunu belirten Yetkin, “Masada kahkahayla gülenler olmuş. Çünkü Erdoğan’a soru soramadık demişler. Bir büyükelçi, kaynaklarım isim verilmesini istemediği için veremiyorum, ‘Daha önceki yıllarda bir iki soru sorabilirdik’ demiş; ‘Bu defa bize diskur (nutuk) çekti sadece'” ifadelerini kullandı.

 

Yetkin, yazısında şunları aktardı:

 

“Toplantıda açış konuşması yapmayıp doğrudan sorulara geçen Kılıçdaroğlu bunun üzerine AB büyükelçilerine “İktidar olduğumuzda sizin eleştirilerinizi de dinleyeceğiz, sorularınızı da yanıtlayacağız” diye toplantıyı kapatmış.”İlgili konular

erdoğan

Kılıçdaroğlu: “Haklısın Erdoğan, biz Ali Cengiz oyunlarını bilmeyiz”

2 ay önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “Haklısın Erdoğan, biz Ali Cengiz oyunlarını bilmeyiz” notuyla bir video paylaştı....Devamını oku