Dünya

ABD Başkanı Trump: Bolton'un görevini isteyen 5 adayım var

3 yıl önce

ABD Başkanı Trump: Bolton'un görevini isteyen 5 adayım var


Trump seçimini gelecek hafta açıklayacağını belirtti

 

ABD Başkanı Donald Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı görevi için 5 yüksek nitelikli adayının olduğunu ve önümüzdeki hafta seçimini açıklayacağını söyledi.

 

ABD Başkanı, gazetecilerin yeni Ulusal Güvenlik Danışmanı’nın kim olacağı soruları üzerine, “Bu görevi çok isteyen 5 adayım var. Bunlar yakından tanıdığım ve yüksek nitelikli insanlar. Gelecek hafta bu adaylardan birini ilan edeceğim” dedi.

 

ABD Başkanı Trump, göreve geldiği 2016 yılından beri 3 güvenlik danışmanıyla çalıştı. Trump yönetiminin ilk ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn olurken, Flynn’in adı Rusya’nın ABD seçimlerine müdahalesine ilişkin soruşturmada geçince istifa etmek zorunda kaldı. Flynn’den sonra emekli asker Herbert Raymond McMaster ulusal güvenlik danışmanlığı görevine getirilirken, Trump’la uyum sorunu yaşayan McMaster da görevinden istifa etmek zorunda kaldı.


İlgili konular

trump

ABD'deki anket sonucu: Trump başkan olsaydı Putin Ukrayna'ya saldıramazdı

7 ay önce

Seçmenlerin yüzde 62'si, Donald Trump'ın hala başkan olması durumunda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya saldıramayacağını ileri sürdü....Devamını oku
TikTok

TikTok 1 milyar kullanıcı sayısını aştı

1 yıl önce

Tok, Facebook ya da Google’a ait olmadan 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan ilk sosyal medya uygulaması olurken, ayrıca teknoloji endüstrisindeki en prestijli kilometre taşlarından birine ulaştı....Devamını oku