Ekonomi

ABD’den Türkiye’ye ek gümrük vergisi

1 ay önce

vergi

ABD Ticaret Bakanlığı’ndan Türkiye'den ithal alüminyum levhaya azami yüzde 4.34 ek gümrük vergisi getirilmesi kararı alındı.

ABD Ticaret Bakanlığı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 18 ülkeden alüminyum alaşım levha ithalatına damping veya sübvansiyon uygulandığı gerekçesiyle ek gümrük vergisi getirdi.

 

En fazla anti damping vergisi yüzde 242.8 ile Almanya'dan yapılan ithalatlara getirilirken, Bahreyn'e ise yüzde 4.83'lük vergi getirilirken, Türkiye'den ithal alüminyum levhaya azami yüzde 4.34 ek gümrük vergisi getirilmesi kararı alındı.

 

Söz konusu ülkelerin alüminyum levha ithalatında damping veya sübvansiyon uygulayıp uygulamadığı hakkındaki inceleme geçen yıl Mart'ta bir önceki ABD yönetimi döneminde başlatılmıştı. Ticaret Bakanlığı'nın bugün açıkladığı karar inceleme sonunda alınan nihai karar niteliğini taşıyor.

 

Türkiye'den ithal alüminyum levhaya azami yüzde 4.34 ek gümrük vergisi getirilmesi kararı alındı.

 

 İlgili konular

abd

ABD, Ukrayna'da Rusya'dan endişeli 

2 saat önce

Rusya-Ukrayna arasındaki krizle ilgili bir açıklama da Beyaz Saray'dan yapıldı. ABD, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki 'saldırganlıklarından' endişeli olduklarını söyledi....Devamını oku
üstündağ

Oyuncu Mustafa Üstündağ karıştığı kavga sonucu gözaltına alındı

9 saat önce

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen ödül töreni sonrası araçların bulunduğu otoparka gelen oyuncu Mustafa Üstündağ ve yanındaki 4 kişi, bir araç arızası nedeniyle tartıştıkları ralli komite üyelerini darp etti. 3 kişinin yaralandığı olayda, Üstündağ ve yanındaki 4 kişi gözaltına alındı....Devamını oku