Dünya

ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Çok yüksek risk var

3 hafta önce

seyehat

ABD, günlük Koronavirüs vakalarının Avrupa kıtasında en yüksek seviyede seyrettiği ülkelerden olan Türkiye'ye Covid-19 seyahat uyarısını en yüksek seviye olan 4'e çıkardı. Türkiye'nin Covid-19 risk seviyesi "Çok Yüksek" olarak belirlendi.

Yapılan güncellemede ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri(CDC), seyahatçilerin Türkiye'ye gitmekten kaçınması gerektiği, tamamıyla aşılanmış kişilerin bile yayılan Covid-19 varyantları sebebiyle Türkiye'de virüsü kapma riskiyle karşı karşıya kalacağı belirtildi.

 

CDC, Türkiye'ye seyahat etmek zorunda olanların gitmeden aşılanması, ülkedeyken de sürekli maske kullanması, sosyal mesafeyi koruması, kalabalıklardan kaçınması ve ellerini yıkaması tavsiye edildi.

 

ABD, geçen Ağustos ayında Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını 3. seviyeye indirmiş, skaladan 4. seviye uyarıları tamamıyla çıkarmıştı.İlgili konular

aşı

Habertürk yazarı Sarıkaya: Yerli aşıya eküri aranıyor

18 saat önce

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Türkiye'de yürütülen yerli aşı çalışmalarıyla ilgili bir yazı kaleme aldı. Sarıkaya, "Erciyes Üniversitesi'nde gelişen aşının mevcutlardan Biontech, Sinovac veya gelecek olan Sputnik V ile eküri olma durumu var. Hangisi ile olacağı konusunda ise şu an durum net değil" dedi....Devamını oku