Dünya

ABD'li yetkili: Türkiye'nin F-35 üretim payı sene sene azaltılacak

5 gün önce

abd

Pentagon Sözcüsü Yarbay Thomas Campbell, Türkiye'nin F-35 üretim payı sene sene azaltılacağını açıkladı. Campbell, "F-35 parçalarının üretimi, 2020 yılında diğer ülkelere kaydırıldı ve Türkiye'nin üretimdeki payı 2021 ile 2022'de daha da azalacak" şeklinde konuştu.

Yarbay Thomas Campbell, Türkiye’nin daha önce çıkarıldığı F-35 üretim programına dair açıklamalar yaptı. Sözcü Türkiye’nin, F-35'lerin üretimindeki katılımının 2021 ve 2022 yıllarında giderek azalacağını dile getirdi.

 

Rus basınına konuşan Campbell, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın aldığı için F-35 programındaki üyeliği durdurulan Türkiye'nin üretime katılımında değişiklik olmadığını belirtti.

 

ABD'nin Türkiye'nin F-35 programındaki statüsüne bakışında hiçbir değişiklik olmadığını vurgulayan ve Ankara'nın programdaki üyeliğinin sona erdirildiğini ifade eden Campbell, "F-35 parçalarının üretimi, 2020 yılında diğer ülkelere kaydırıldı ve Türkiye'nin üretimdeki payı 2021 ile 2022'de daha da azalacak" diye konuştu.

 İlgili konular

Zaharova

Zaharova: Biden’in ABD’siyle normal diyaloga açığız

5 saat önce

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden’in idaresindeki Washington ile normal diyaloga hazır olduklarını söyledi....Devamını oku
abd

ABD, İran'a yeni yaptırımlar açıkladı

4 gün önce

ABD Hazine Bakanlığı, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından kontrol edilen 2 vakıf ve sübvansiyonlarının yaptırım listesine alındığını açıkladı....Devamını oku