Politika

Abdulkadir Selvi: Erdoğan değişim konusunda bir tercih aşamasında

2 yıl önce

Abdulkadir Selvi: Erdoğan değişim konusunda bir tercih aşamasında

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Erdoğan bu süreçte Konya, Sivas ve Kayseri mitinglerini de yapmış olacak. Bu mitingler neden önemli? Konya Davutoğlu’nun memleketi, Kayseri Abdullah Gül’ün." dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Erdoğan bu süreçte Konya, Sivas ve Kayseri mitinglerini de yapmış olacak. Bu mitingler neden önemli? Konya Davutoğlu’nun memleketi, Kayseri Abdullah Gül’ün." dedi.
 
 
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın radikal değişiklikler yapabileceğini ifade etti.
 
Yeni kulis bilgilere ulaştığını belirten Selvi, bugün Hürriyet'te "Erdoğan radikal değişiklikleri de değerlendiriyormuş" başlığıyla yayımlanan yazısında "Erdoğan’ın iki ihtimali de değerlendirdiği yönünde güçlü sinyaller alıyorum" dedi.
 
Selvi yazısında şunları kaydetti:
 
"Erdoğan’ın değişim konusunda bir tercih yapma aşamasında olduğu söyleniyor.
 
1- Köklü bir değişiklik yapacak? Kamuoyunu heyecanlandıracak ve kapsamlı bir değişikliğe imza atacak.
 
2- Partide ve kabinede bazı değişiklikleri yapmakla yetinecek. Partide 6 genel başkan yardımcısının değişmesi, 4-6 bakanın yenilenmesi gibi değişikliklerle yetinecek.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasında iki seçeneği de değerlendirdiği söyleniyor. Ama şimdiye kadar bu iki seçenekten hangisini tercih edeceği yönünde en ufak bir işaret vermedi. Bu yönde kritik bir tarih ortaya çıktı. 18 Eylül’de MKYK toplantısı var. Erdoğan bu süreçte Konya, Sivas ve Kayseri mitinglerini de yapmış olacak. Bu mitingler neden önemli? Konya Davutoğlu’nun memleketi, Kayseri Abdullah Gül’ün."


İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku