Politika

Selvi: Gül ve Babacan, Erdoğan’ın Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi izleyecek

3 yıl önce

Selvi: Gül ve Babacan, Erdoğan’ın Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi izleyecek


Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP’nin 18. yıl dönümü etkinliklerinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değişim mesajlarını vereceğini söyledi.

 

Selvi, muhalefetin artık birleşerek AKP’ye alternatif oluşturabildiğini belirtti. Selvi yazısının son bölümünde, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kurucusu olduğu AKP’den istifa ederek çalışmalara başladığını duyuran eski bakan Ali Babacan’ın, Erdoğan ile mücadeleye girmeyeceğini iddia etti. Selvi, Gül ve Babacan’ın Erdoğan’ın Necmettin Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi izleyeceğini ifade etti.

 

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

“Erdoğan, kurulacak olan yeni partilerle mücadeleyi seçecek. Bu belli oldu. Abdullah Gül ile Ali Babacan’ın ise Erdoğan’a karşı ince bir stratejiyle hareket edeceği söyleniyor. Bu konuda temel bir tercihte bulunmuşlar.
 
Erdoğan’la mücadeleye girmeyecekler. Erdoğan’ın Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi onlar da Erdoğan’a karşı uygulayacaklar: Erdoğan’ı eleştirmeden Erdoğan’la mücadele etmek”


İlgili konular

Gül

Gül'den Erdoğan'a telefon

9 ay önce

Koronavirüse yakalanan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'geçmiş olsun' dileklerini iletti....Devamını oku
Karamollaoğlu Gül

Karamollaoğlu'ndan Gül'e adaylık ziyareti mi?

1 yıl önce

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinin iktidara yakın gazeteciler tarafından adaylık teklifi götüreceğine yönelik iddialara cevap verdi....Devamını oku