İnsan Hakları

Bakan Süleyman Soylu tarafından tehdit edilen, Merve Demirel’e gözaltında acımasız muamele

3 yıl önce

Bakan Süleyman Soylu tarafından tehdit edilen, Merve Demirel’e gözaltında acımasız muamele


Ankara’da Yüksel caddesindeki eylemlere destek verirken gözaltına alındığı sırada cinsel saldırıya uğrayan Merve Demirel, yeniden gözaltına alındı.

 

16 Şubat’ta Ankara Sakarya Caddesi’nde Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği (TAYAD) tarafından gerçekleştirilen eylemde Merve Demirel, kendisini gözaltına alan polisin cinsel saldırısına uğramıştı. Demirel, polis tarafından yeniden gözaltına alındı.Merve Demirel’in gözaltında olduğu bilgisini HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Hüda Kaya sosyal medyadan duyurdu.

 

Milletvekili  Kaya, sosyal medya hesabından ağır işkence ve darp izleri olan Merve Demirel ile ilgili şu açıklamayı yaptı: Daha önce de polisin taciz ve saldırısına maruz kalan ve ardından da İçişleri Bakanı Soylu tarafından tehdit edilen yüksek direnişçi Merve Demirel’e yine gözaltında işkence.”

 

 İlgili konular

demirel

Merve Demirel’e cinsel saldırıda bulunan polise 2,5 yıl hapis verildi

1 yıl önce

Ankara’da Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneğinin (TAYAD) eyleminde, Üniversite öğrencisi Merve Demirel’i gözaltına alırken cinsel saldırıya maruz bırakan polis memuru Sezgin S. “sarkıntılık” suçundan indirimle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı....Devamını oku