Yaşam

Adana'da zehirle kedi katliamı: 25 kediden 17’si öldü

5 gün önce

kedi

Adana'da inanılmaz kedi katliamı yaşandı. Zahide Yaşat’ın (60) beslediği 25 sokak kedisinden 17´si öldü, 5´i ise kaybolduğu bildirildi.

Adana’nın Karataş ilçesinde bir site de 25 sokak kedisini besleyen Zahide Yaşat (60),sabah saatlerinde içlerinden birinin rahatsızlandığını fark edip, veterinere götürdü. Kedinin tedavisi tamamlandıktan sonra yeniden siteye dönen Yaşat, diğer kedilerin de yerde yattığını görünce hemen veterineri çağırdı. Veterinerin müdahale ettiği kedilerden 17´si öldü, 3´ü ise tedaviye alındı. 5 kedinin ise kayıp olduğu söylendi.

 

Gözyaşları içinde açıklama yapan Yaşat, gördüklerini ve yaşadıklarını şöyle dile getirdi:

 

"Art arda 4 kedimiz öldü. Diğer kediler ise devamlı bağırarak acı çekiyorlardı. Tekrardan veterineri çağırdım. Veteriner hepsinin zehirlendiğini söyledi" 

 

Zehirlenme olayını vahşet olarak tanımlayan Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, "Türkiye´nin her tarafından hayvan zehirlenmesi ve şiddet olaylarının tırmanmaya başladığına şahit oluyoruz. Bir canlının saatlerce can çekişerek ölmesi ve iç organlarının parçalanarak ölmesi, hiçbir insanın vicdanına sığacak bir şey değil. Bu hayvanlar iç organları parçalandığı için feryat ederek ölüyorlar." diye konuştu.

 İlgili konular

çete

Adana'da aralarında "Komiser"in de olduğu çeteye operasyon

5 gün önce

Adana polisi, aralarında 1 komiser ve 11 polisin de bulunduğu “organize suç örgütüne” yönelik 550 polisle şafak vakti operasyon düzenledi....Devamını oku
adana

Adana’da ses bombası patladı

4 hafta önce

Adana’da kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sokağa ses bombası atıldı....Devamını oku