Gündem

Adliye binası inşaatı, yüzme havuzuna döndü

6 ay önce

Şanlıurfa Adliyesi

Şanlıurfa Adliyesi için temeli yaklaşık bir yıl önce atılan ek hizmet binası, yapımcı ortaklığın inşaatı temel seviyesinde bırakıp gitmesi üzerine ortada kaldı.

İnşaat kar ve yağmur sularıyla dolarak adeta bir yüzme havuzuna döndü.

 

Adalet Bakanlığı, hizmette yetersiz kalan ve 5 ayrı binada hizmet veren Şanlıurfa Adliyesi’ne ek bina yapımı için 156 milyon 922 bin TL yaklaşık maliyetle ihale açtı.

 

İhaleye başvuran 16 iştirakçiden, ihale şartlarını taşıyan 10'unun değerlendirilmesi sonucunda, Rast Madencilik A.Ş ve Nurpa Enerji Madencilik Yapı Taşımacılık Besi Sanayi ve Ticaret A.Ş iş ortaklığı, Adalet Bakanlığı'nın belirlediği yaklaşık maliyetin 40 milyon 475 bin TL altında teklifle ihaleyi 116 milyon 447 bin TL teklif ederek aldı.

 

700 gün içinde binayı tamamlama taahhüdünde bulunan yüklenici firma temelin kazım işini bitirdi.

 

Ancak, daha sonra inşaat bilinmeyen bir nedenle yarım kaldı ve yapımcı firma ekipmanlarını toplayarak bölgeden ayrıldı. Binanın temeli ise, yağan kar ve yağmur suyuyla dolarak adeta bir yüzme havuzuna döndü.

 

Aradan bir yıl yakın zaman geçmesine karşın hiçbir ilerleme olmayan Şanlıurfa Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası inşaatı önünde partisinin il yönetimiyle bir basın toplantısı düzenleyen DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, “Biz adliye binası yapılıyor sanıyorduk ama meğer yüzme havuzu yapılıyormuş” diye ironili bir şekilde tepkisini dile getirdi.

 İlgili konular

İnşaat

İnşaat maliyetlerinde rekor artış

6 ay önce

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ocak ayı dönemine ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı....Devamını oku
Yeni (Morduk) Cami

AKP’li belediyeden lüks konut için cami yıkma girişimi

8 ay önce

AKP’li Gümüşhane Belediyesi’ne ait GÜMSAŞ şirketi, 729 lüks konut yapmak için 13 bin metrekarelik alanda projesini uygulamaya koyarken, arsanın tam kenarında yer alan 70 yıllık Yeni (Morduk) Cami’nin yıkılacak olması mahalle sakinlerini ayaklandırdı....Devamını oku