Türkiye Haberleri

Adnan Oktar'ın evinden antik servet çıktı! Değeri 10 milyon dolar

1 ay önce

oktar

Aylık gelirinin 3 bin lira olduğunu söyleyen Adnan Oktar'a bağlı Ankara'daki iki evde 150 milyon yıllık, yaklaşık 10 milyon dolar değeri olan 879 adet fosil ele geçirildi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar'a bağlı olduğu belirlenen Ankara'daki iki eve yaptıkları baskında yaklaşık 150 milyon yıllık, 10 milyon dolar değer biçilen 879 adet fosil'e el koydular.


Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek" suçlarından cezaevinde tutuklu bulunan Adnan Oktar'a bağlı olduğu saptanan bir şüphelinin, Türkiye'ye yasal olmayan yollarla getirilen fosilleri Pursaklar'daki dubleks bir evde sakladığını belirlediler.

 

Şüphelinin bunları örgütün maddi varlığını sürdürebilmesi için piyasaya süreceği bilgisi üzerine çalışma başlatan ekipler, örgüte ait bir ikamete yaptıkları operasyonda 802 parça bitki-hayvan fosili ele geçirdi.Operasyonda örgüt üyeliğinden cezaevinde tutuklu bulunan O.B.Y. ve ikamet sahibi H.K'ye adli işlem yapıldı.

 


Soruşturmanın derinleştirilmesiyle farklı bir adreste de yine aynı tarihi değere sahip fosillerin bulunduğu tespit edildi.

 

Söz konusu evde yapılan aramalarda ise 77 parça bitki-hayvan fosili ile çeşitli hayvanlara ait kafatası fosilleri ele geçirildi.Operasyon kapsamında suç örgütü üyeliğinden cezaevinde tutuklu bulunan H.F.M ile ikamet sahibi Y.Ö'ye adli işlem yapıldı.Operasyonlarda ele geçirilen toplam 879 fosilin 150-200 milyon yıllık, piyasa değerlerinin yaklaşık 10 milyon dolar olduğu anlaşıldı.İlgili konular