Politika

Ahmet Davutoğlu’nun zırhlı araç talebini valilik reddetti

5 gün önce

erdoğan

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'na partisinin kongresine katılmak için geldiği Siirt'te, zırhlı araç tahsis başvurusunda bulundu. Fakat valilik talebini kabul etmedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün partisinin il kongresi için Siirt'e geldi. Davutoğlu'nun araç konvoyu üç kez polis tarafından durduruldu. Kongrede partililere seslenen Davutoğlu, yaptığı konuşmada, başvurulmasına rağmen Siirt Valiliği'nin kendisine zırhlı araç tahsis etmediğini duyurdu.

 

Davutoğlu yaşananları şöyle dile getirdi:

 

“Arkadaşlarımızın Siirt, Bitlis ve Muş ziyaretlerimiz için devletin güvenlik ve koruma uygulamalarının bir gereği olarak zırhlı araç talebine; Siirt ve Bitlis valilerince olumsuz cevap verilmiş. Yazılı cevap istendiğinde de ‘Bu konu bizi aşıyor' denilmiş. En baştan şunu söyleyeyim. Benim halkımın arasına ve ülkemin dağlarına ve ovalarına gidebilmek için zırhlı araç talebim olmaz; bu devletin eski başbakanlar için alışılmış bir uygulamasıdır.”

 İlgili konular

akşener

Meral Akşener’den Ahmet Davutoğlu’na geçmiş olsun paylaşımı

14 saat önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüse yakalandığını duyuran Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na geçmiş olsun dileklerini gönderdi....Devamını oku
bahçeli

Bahçeli, Davutoğlu'nun görüşme talebini kabul etmedi

1 hafta önce

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi teklifini sunmak için yaptığı görüşme talebini 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunda bir görüşme talebiniz var ise o konuda randevu verelim. Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusu ile ilgili görüşme talebinizi cevaplandıramıyorum' diyerek geri çevirdi....Devamını oku