Gündem

AK Partili Tolga Ağar’dan Sedat Peker’in iddialarına yanıt

1 ay önce

tolgağar

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkındaki iddialara ilişkin olarak bir açıklama yaptı.

Peker'in Yeldana Kaharman'ın ölümü hakkında suçladığı Ağar, iddiaları "itibar suikastı" olarak niteledi. Ağar, “Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

 

Ağar, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, "Uzun süredir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum" diyerek şu ifadeleri kullandı:

 

"Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalannı derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlannı dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. "Tezyif müzeyyifın kadri ile mütenasiptir" yani "Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır." Kamuoyuna saygılarımla sunarım."

 

Ağar'ın Twitter'da paylaştığı açıklamaya yorum yapılmasını engellemesi dikkati çekti.İlgili konular

Babacan

Babacan'dan Erdoğan'a tepki: Çok sessiz

2 saat önce

Sedat Peker'in iddialarını hatırlatan DEVA Partisi lideri Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sessizliğine dikkat çekti....Devamını oku
Seyit Torun

Belediye başkanı CHP'den istifa edip AKP’ye katıldı

2 gün önce

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner CHP’den istifa ettiğini duyurdu....Devamını oku