Politika

Akar: Terörle mücadele konusunda çok önemli gelişmeler olacak

1 ay önce

akar

Akar, "Türkiye-Irak, Türkiye-Erbil arasındaki iş birliği, terörle mücadele konusunda çok önemli birtakım gelişmelere sebep olabilecek” açıklaması yaptı.

Irak'ın başkenti Bağdat ve Erbil’deki temaslarının ardından açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Önümüzdeki dönemde uygun mekanizmaları kurmak suretiyle Türkiye-Irak, Türkiye-Erbil arasındaki iş birliği terörle mücadele konusunda çok önemli birtakım gelişmelere sebep olabilecek” dedi.

 

Bakan Akar, şöyle devam etti:

 

“PKK’nın herhangi bir şekilde kaçacak deliğinin kalmadığını ve bunların sonlarının geldiğini söyleyebiliriz. Çalışmaları sürdürecek, heyetlerarası görüşmelere devam edeceğiz. Bunların da kısa zamanda araziye çok olumlu şekilde yansıyacağına inanıyorum. Teröristlerin özellikle Sincar çevresinden tamamen ayrılmadığına dair bilgilerimiz var. Bu konuda özellikle Bağdat yönetimi, çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler. Bizden yardım, destek isterlerse bunu da sağlamaya hazır olduğumuzu taraflara ifade ettik"

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Bugünün Türkiye'si özgürlüklerin, refahın ülkesidir

1 gün önce

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün geriye doğru baktığımızda şu gerçeği net bir şekilde görüyoruz. 2021'in Türkiye'si ile 2002'nin Türkiye'si arasında dağlar kadar fark var. Eski Türkiye yasakların, yoksullukların ülkesiydi; kavga, kaos, huzursuzluk vardı. Gecelik faizlerin yüzde 7500'leri bulduğu ekonomik buhran vardı. Bugünün Türkiye'si, özgürlüklerin, refahın, özgüvenin, kalkınmanın, büyümenin, barışın, kalkınmanın ülkesidir. Eski Türkiye manzarasına biz son verdik" dedi....Devamını oku
gara

Yetkin: ABD Gara operasyonunu canlı izledi

5 gün önce

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, "ABD’nin Gara harekâtını uydular, casus uçakları ve İHA’lar aracılığıyla canlı olarak izlediğini varsayabiliriz" açıklamasında bulundu....Devamını oku