Türkiye Haberleri

Akar'dan Dağlık Karabağ açıklaması: Ruslarla çalışmalar devam ediyor

1 ay önce

akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dağlık Karabağ'daki ateşkesin ardından Türkiye ve Rusya Savunma Bakanları tarafından mutabakat zaptının imzalandığını belirterek, "Ruslarla çalışmalar planladığı şekilde devam ediyor" şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları'nın da katıldığı video konferans toplantısında, devam eden faaliyetler ve sahadaki son durumları görüştü.

 

Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri yoğun bir dönemden geçiyor. Şu ana kadar büyük bir başarıyla bize verilen görevleri yerine getirdiniz. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum. İnşallah bundan sonra da aynı ciddiyet ve samimiyetle, diyalog ve koordinasyon içinde faaliyetleri yürütmek suretiyle bize verilen görevleri başaracağız" dedi.

 

Dağlık Karabağ'daki ateşkesin ardından Türkiye ve Rusya Savunma Bakanları tarafından mutabakat zaptının imzalandığını belirten Akar, "Ruslarla çalışmalar planladığı şekilde devam ediyor." diye konuştu.

 

Türk bayraklı 'Roseline-A' isimli ticari geminin 22 Kasım'da açık denizde durdurularak aranmasına da değinen Akar, "Gemide tamamen insani yardım malzemesi bulunuyordu. Bununla alakalı hukuki planda yapılması gereken ne varsa hepsini yaptık, yapıyoruz" diye ilave etti.İlgili konular

akar

 Bakan Akar: Irak'la her türlü işbirliğine hazırız

6 gün önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaret için bulunduğu Bağdat'ta, "Terör örgütü PKK ile mücadelede işbirliği ve koordinasyon çok önemli rol oynamaktadır. Irak'la her türlü işbirliğine hazırız" diye konuştu....Devamını oku