Politika

Akit yazarı Şevki Yılmaz: 700 ton altınımız var, bunu kime bırakacaksınız?

8 ay önce

Şevki Yılmaz

Akit yazarı Şevki Yılmaz, katıldığı bir programda AKP'nin : 2023 seçimlerine gelmeden, Ak Partisi kasanın ağzını açmalı. Efendim 700 ton altınımız var, şu kadar dolar rezervimiz var diyorsunuz. Kime bırakacaksınız bunu?

Şevki Yılmaz, Akit TV'de yayınlanan 'Kürsü' programına katıldı.

 

Yılmaz, AKP hükümetinin yanlışlarını anlatarak eleştirdi. Yılmaz'ın 2023 seçimleri için AKP'ye sunduğu önerisi ise sosyal medyada gündem oldu. Yılmaz'ın tartışma yaratan açıklamasında şu ifadeler yer adlı:


"İşte İstanbul Belediyesi işte Ankara, sırf ekonomik yönden kulağını çekti. Millet Ak Partisinden ayrılmış değil. Belediyeler de var.

 

Meclis üyeleri bizdedir. 30 küsur ilçenin 5'i hariç bizdedir. Ankara'da 3 ilçenin dışında bütün ilçeler Ak Partisinindir. Millet Ak Partisinden kopmuş değil.

 

Ama mutfak yangınını anlatamadığı için 'ben de demiştir; Ak Partiliyim ama belediye başkanları ile bunların kulağını çekeceğim.' İşte onun için 23 Kasım seçimlerine gelmeden AK Partisi kasanın ağzını açması lazım.

 

Efendim 700 ton altınımız var, Merkez Bankası'nda şu kadar dolarımız var diyorsunuz. Kime bırakacaksınız? Bu hırsızlara mı?"
İlgili konular

sofuoğlu

'Üniversiteler fuhuş evi' diyen Prof. Sofuoğlu hakkında işlem başlatılıyor

1 yıl önce

Katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için 'fuhuş evleri' ifadelerini kullanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında işlem başlatılacağı ifade edildi....Devamını oku
rtük

RTÜK Akit TV için harekete geçti

2 yıl önce

RTÜK 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla devlet erkanının Anıtkabir ziyaretine ilişkin yayında Akit TV'nin ekran alt yazısında kullandığı ifadeyle ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi....Devamını oku