Politika

AKP 18. yıl törenine Gül, Davutoğlu ve Babacan davet edilmedi

3 yıl önce

AKP 18. yıl törenine Gül, Davutoğlu ve Babacan davet edilmedi


AKP ’nin 18’inci kuruluş yıl dönümü törenlerine; AKP’nin ilk başbakanı ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu ile partinin kurulduğu günden itibaren ayrılıncaya kadar tüm kabinelerde olan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan davet edilmedi.
 
2001 yılında kurulan AKP 18’nci yaşını kutluyor. AKP önümüzdeki 23 Ağustos Cuma günü 18’inci yıldönümü etkinliği kapsamında bir davet verecek. Kutlama için büyükşehir belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ve partinin kurucu üyeleri başta olmak üzere yaklaşık bin kişi davet edildi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Kendilerini AK Parti ailesinden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez” dedi.
Ünal açıklamayı Ankara’da medya temsilcilerini ağırladığı toplantıda yaptı.
 
GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA DAVETİYE GİTMEDİ
 
Bu davete AKP’nin kurucularından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmediği öğrenildi.
 
“KENDİLERİNİ AİLEDEN GÖRMEYENLER…”
 
Konuyla ilgili konuşan AKP Sözcüsü Mahir Ünal “Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez” dedi.
 
BABACAN İSTİFA ETTİ AMA DAVUTOĞLU HALEN AK PARTİ ÜYESİ
 
Davet gitmeyen isimlerden Ali Babacan, geçtiğimiz ay yaptığı yazılı bir açıklama ile kurucusu olduğu AKP’den istifa ettiğini duyurmuştu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise kurucusu olduğu AKP’ye, Cumhurbaşkanlığının ardından ‘resmen’ dönmemişti. Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile halen AKP üyesi.


İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

8 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku